Her Kadın Biraz Duldur

 
یاری اندر کس نمی‌بینیم یاران را چه شد
دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

Yârî ender kes nemî bînîm yârân râ çe şod
Dôstî key âhir âmed dôstdârân râ çe şod

Yâr olan birisini görmüyorum sevenlere ne oldu
Dostluk ne zaman sona erdi, dostlara/dost sâhiplerine ne oldu

Devamını oku...

Her Kadın Biraz Duldur
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 09 Aralık 2011 00:00

 

Her Kadın Biraz Duldur

Pek çoğumuzun bildiği gibi; çoğunlukla umutsuz ve kendine güvensiz kadınlarımız. Ruh halleri karmakarışık olduğundan bunun perdelemesini giyimle, kuşamla, süslenip püslenmekle yapıyorlar belki, ama aramızda kalsın, çoğu daha bir yanlışa dönüyor, kadınlığı maskaralığın ardında kayboluyor.

Bir kere umutsuz olmayacaksın. Umutsuz olunca insan, hayattan zevk ve lezzet de alamıyor. Güzellikleri göremiyor, çünkü hayata olumsuz bakıyor. Kirazı, üzümü, inciri görmüyor, her tarafında limon dolu sanıyor. Öyle de olsa limonu da tat, tadını beğenmesen de suyunu tüketene kadar yararlan. Sonra da posasını kaldır bir kenara at.

Hayatta kendinden başka kimseye kıymet verme evvela. Şunu bil ki bu dünya sana da, değerlisin bilinip verilmiş. Ve yalnızca kendi zamanın var, o süreçte yaşayıp öleceksin. Ardından, çok sevilmişolduysan da bir gün mutlak unutulacaksın.

Bunun farkında olmayanlar, günlerini umutsuz yaşıyor. Gülmek için mutlu olmayı beklememeli. Belki de mutluluk sizin bir gülüşünüzdedir. Belki de sizin bir gülüşünüzle bir başka umutsuz olan hayata bağlanacak. Bu bilinçte olarak hayata bağlanalım. Kadın olmak hayatta zor, ama kadın olmayı bilmekte o kadar değerli bir vasıftır.

Öncelikle bu kitapta kadınların değerini kısa ve özlü cümlelerle tam ortaya koymaya çalışalım, sonrasında; evli bekâr tüm kadınların iç dünyasını bir de bizim penceremizden göz önüne alalım.

 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ