Dombili Yavrum Maşaallah

Aşk yolunda tartışma yoktur. Sadece edep, incelik, efendilik vardır.

İlâhi aşkla yananlar, çevrelerine renk, ışık, güzellik verirler. Onları ara, bul, ziyaret et. Sohbetlerine katıl. Ellerini öp. Hayır dualarını al. Renklerine boyan. Katı, sert, yoz insanlardan uzak dur. Münâkaşadan kaç. Akıllı insanlar münâkaşayı sevmezler. Münâkaşa ile kimse bugüne kadar bir şey elde edemedi. Münâkaşada tek kazanan, kibir, gurur, benlik ve nefsaniyettir. Seni AIlah’a yaklaştıracak kimselerle dost ol, görüş, sohbet et.

Her an Allah’la beraber olmaya çalış. Camide, evde, sokakta, çarşıda, pazarda, ekmek paranı kazanırken hep Allah’la beraber ol. Sakın ha, Allah’tan başkasından bir şey bekleme. Veren O’dur. Nakışı değil, nakkaşı gör. Her yere Allah ile git. Birinden iş talep etmeye giderken, Allah’ım dilerse, bu iş olur, de. Olmazsa, ona darılma. Çünkü ona yaptırmayan Allah’tır. Demek ki, daha vakti, sırası gelmemiş, de. Ne olur, kapı kapı dolaşma; bil ki, bütün muratlar sendedir. Mahlûktan mahlûka dönen, sonunda dolap beygiri gibi olur. Mâsivadan Allah’a göç, Allah’a dön. Bütün seyirler onda sona erer. Allah’ın nûrunu kimse söndüremez. Onu söndürmek isteyenler, helâk olacaklardır. İslâm’ın sahibi Allah’tır.

Devamını oku...

Dombili Yavrum Maşaallah
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 26 Kasım 2011 10:03

Dombili Yavrum Maaşallah

Yayın Yılı: 2009

 

Koltuklar çok çekicidir...

Siyaset veballi iş; ballı lokma olsa, yemekten gocunurum.

Günümüz siyaset sisteminde; gençliğe, zekâ'ya ve yeteneğe bakılmaktan ziyade, siyasetçi kimliği belirlenirken para ve çevre gücüne itibar edilmektedir. Bu kitapta, ülkemizdeki demorasiye dayalı hoşgörü sınırları içinde hayal kahramanımızı derelerden, tepelerden alıp siyaset arenasında başa güreştirdik. Onun çevresinde, siyaseti biraz mizahi eleştirdik.

Yazılanlar tamamen hayal ürünüdür. Kesinlikle kimseye art niyet ve kasıt bulunmamaktadır. Bu kitabı okurken biraz gülelim, biraz da fazlaca düşünelim, istenmektedir. Amaç, sistemin düzelmesine bir nebze katkıda bulunmaktır. Okurken keyif almanız, kedere çalım atmanız temennisiyle…

 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ