Dombili Yavrum Maşaallah

HEY GİDİ KIŞLAR HEY! KİMİ YAHŞİ KİMİ YAVAN 

KİMİ ZORLU KİMİ KORLU NE KIŞLAR GELDİ GEÇTİLER

Hayatımın 60. Kışına merhaba dedim.

Elbette diğer mevsimleri de bu kadar yaşadım. Onlarında kendilerine özgü birçok güzellikleri ve zorlukları vardı. Ancak kış mevsimi kendisini daha çok hissettiriyor işte.

 Kış, en otoriter baba mevsimdir…

Diğer mevsimler gelir, yaşanılır ve geçer. Onlar için öyle fazla bir hazırlık yapmazsınız.

 Peki ya kış?

Kış zorludur.

Onu öyle sıradan bir mevsim gibi karşılayamazsınız. O daha gelmeden hazırlık yapmanız gerekir. Her türlü tedbirinizi almanız gerekir. Hem de günler hatta haftalar öncesinden. Eğer hazırlıksız yakalanırsanız sizi üzer ve hayatınız boyunca bir daha unutamayacağınız sertlikte bir ders verir.

 Kış, ağır misafirdir…

Devamını oku...

Dombili Yavrum Maşaallah
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 26 Kasım 2011 10:03

Dombili Yavrum Maaşallah

Yayın Yılı: 2009

 

Koltuklar çok çekicidir...

Siyaset veballi iş; ballı lokma olsa, yemekten gocunurum.

Günümüz siyaset sisteminde; gençliğe, zekâ'ya ve yeteneğe bakılmaktan ziyade, siyasetçi kimliği belirlenirken para ve çevre gücüne itibar edilmektedir. Bu kitapta, ülkemizdeki demorasiye dayalı hoşgörü sınırları içinde hayal kahramanımızı derelerden, tepelerden alıp siyaset arenasında başa güreştirdik. Onun çevresinde, siyaseti biraz mizahi eleştirdik.

Yazılanlar tamamen hayal ürünüdür. Kesinlikle kimseye art niyet ve kasıt bulunmamaktadır. Bu kitabı okurken biraz gülelim, biraz da fazlaca düşünelim, istenmektedir. Amaç, sistemin düzelmesine bir nebze katkıda bulunmaktır. Okurken keyif almanız, kedere çalım atmanız temennisiyle…

 
 

Turkish Arabic English