Biz Neyiz Ki

 

Cumanız Mübarek Olsun
 
 
Cuma gününü bayramımız eyleyen Rabbimize hamdolsun.. Salat ve selam peygamberimiz, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa 'ya (sav) olsun... Mevla bu gün hürmetine bizleri affetsin, ahlakımızı Efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) ahlakına benzetsin, ihtiyaçlarımızı isteklerimizi hayırla lutfetsin.Amin!..Yarabbi! Padişah kapısına gelene ne getirdin demez, ne istiyorsun der. .
Bizde Sen'den Sen'in Af ve Mağfiretini istiyoruz.. N'olursun Allah'ım Sen tüm ümmeti Muhammed'i affeyle... Yar ve yardımcı ol daima bize. . (amin)
 
 
 
Mübarek Cuma günü 

fazilet ve üstünlüğün ümmette ki kokusudur.

Müminlerin eza, hasret ve keder dolu cumalarında,
varlıkların özü, sevdaların en yücesi olan Sevgili Peygamberimiz Muhammed’imizi (s.a.v)
Maneviyatta cumalayanlardan olabilmemiz duasıyla. 
Hayırlı Cumalar. Cumamız mübarek olsun, din kardeşlerim...
Devamını oku...

Biz Neyiz Ki
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 20 Nisan 2018 12:00

altGalaksilerin sahibi Yüce Allah emir buyurmuş: “Bana kulluk edin. Ben sizi bana kulluk edesiniz diye yarattım.” Hattâ kendisine kulluk etmeyeni cehennemde cezalandıracağını söyleyerek, tehdit etmiş. Bizi birisi tehdit etse; hemen polise, savcıya koşuyoruz değil mi?

Öyleyse Allah’ın tehdidini niye dikkate alan olmuyoruz? Derhâl buyurduklarına uymuyor, farzları uygulamıyor, yasakladıklarından uzak durmuyoruz? Çünkü içimizdeki nefs, bizi Allah’ın affediciliği ile aldatıyor. “Dünyaya bir defa gelmişsin, hayatını yaşa işte. Daha yaşın gençken dünyadan zevk almasını bil, yaşlanınca kulluk görevini yaparsın.” Diyor nefsimiz bize.

Nitekim çevremizde görmüyor muyuz? Gençliğinde gününü gün edenler, yaşlandıklarında takatsiz kalmış ayaklarını sürüye sürüye camiye gitmeye başlıyorlar. Kimileri de “Gençliğimde işim vardı, yaşlılıkta tutamadığım çişim var” diyor. Yapmak istediklerini yapamaz hale geliyor.

Biz neyiz ki, canımızı Allah’ın bahşettiği aciz kullarız. Lakin tavrımızla hâşâ Allah’a kafa tutuyoruz. “Sen bizim kulluk etmemizi istedin, ama dünya güzellikleri de görmezden gelinmez ki; önce o güzelliklerin tadına bir doyalım. Yaşlanınca Sen’in içinde bir şeyler yaparız” diyoruz.

Yaşantımızdaki davranışlarımızla, sanki yaşlanmaya ve yaşlılıkta sağlıklı kalmaya Allah’tan alınmış senedimiz varmış gibi. Bütün bu ifadelere hâşâ diyorum, Rabbimden af diliyorum.

Ayfer AYTAÇ – ayferaytac.com

 

 
 
Turkish Arabic English