Ver Gitsin

Ünlü Arjantinli devrimci Che Guevera’nın hayatı,  ömrü boyunca Amerikan emperyalizmine savaşla geçmiştir. Ölümünden sonra kahraman bellenmiştir. Komünist bir karakter olduğu halde üzerine resmi ya da ismi basılmış her obje, halen binlerce adet satılmaktadır. Emperyalist ülkeler dâhil hâlâ aranan ve sürekli üretilen objelerdir.

Siyasetten hiç hoşlanmam. Nefret ederim. Burada biraz siyasete bulaşacağım. Biz yıllarca emperyalizmle savaşan karşı duran muhalefet eden herkese komünist, sosyalist, moskof filan gibi etiketlemelerle damgaladık. Şu andaki dindar geçinen kesime baktığımızda görüyoruz ki Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren emperyalistlere bırak karşı durmayı, muhalefet bile edemiyorlar. Hâlbuki İslam dini zulme karşıdır. Zalimden yana değil mazlumdan yanadır. Şöyle bir anlayış var bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın istikrar devam etsin. Devletimiz devam etsin, iktidarımız sürsün.

Nereye kadar, her şeyin bir haddi ve sonu vardır. Lakin o son geldiğinde halk bitap düşmekte, hakkını arayamaz olmaktadır. İktidarların hırsı yüzünden halk her yönden geriletmekte, geleceğini perişan etmektedir. Yüzyıldan buyana geldiğimiz noktayı görmüyor musunuz din kardeşlerim? Hep iyi gibiyiz, ama halk olarak hep sıkıntı içindeyiz. Hep kandırılıyoruz, giderek kötüye gidiyoruz, ama iyiye gidildiğini sanıyoruz. Her iktidara gelen bizi vaatlerle avuttu durdu. Bizim avurtlarımız çökerken, onlar ne mutlu oldu. Biz kendi içimizde her şeyi boş ver, hale getirilirken; maddi yetersizliğimizi sineye çekerken, kayıp giden maneviyatımızın farkında bile olamıyoruz.

Etrafındaki ülkelere bakıyorsun hepsi yangın yeri, etrafımız kan gölü, sesimiz çıkmıyor. Müslümanlığımızda pasifleştik, duyarsızlaştık. Ülkemiz Müslüman ülke biliniyor, lakin Müslümandan çok mal dolu. “Ben iktidarla iyi olayım, oğlumu gelinimi işe aldırayım, paraları yığayım, günüm benim iyi geçsin başkasından bana ne?” fikriyatında mallar dolu.

Devamını oku...

Ver Gitsin
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 20 Haziran 2018 17:50

 

Sahiplendiği ne varsa kaybedecek Hak yolcusu.
Ölümle elinden alınacak sen ver deniyor. Toprak altına girmekten bahsetmiyor, ölüm diyor eski benden yeni bene geçişten bahsediyor. 
Bu benim vermem denilen ne varsa acıtacak giderken.
Sen yoksun ki senin olsun.
Bir düşün benim diyorsun sahipleniyorsun ve hep gidiyor, hep uzağında, kaçtıkça üzülüyorsun, başkasının olacak diye kıskanıyorsun yapışıyorsun ve o senin değil hiç olmadı ve olmayacak hepten kaçıyor. Sen burada sahiplenmenin köleliği ile eziyorsun kendine daraltıyor küçültüyorsun. Madde ve mana için her şey için bu böyle değişmez.
Sahiplenmek HAK yasası ihlalidir, iki taraflı yorucu yıpratıcıdır. Olmayan bir şey var ortada çünkü, boşa enerji israfı. 
Dirilmek için HAYY enerjini, sahiplenerek köle yaptığına vererek, yüksek enerji sahibinden çalar tüketir, yorar, düşük enerji sahibini korkutur yorar,,,çünkü kullanamaz, sınırlıdır, ağı gelir taşıyamaz.
Potansiyeli düşürmektir bu.
Köle tutunduğu yerde kalır,düşüncede, maddede, azat edilmeyi ister hep, fırsat kollar kaçmak için.
Kul kulluğunun Hakkını verir olanı yaşar.
Yaratan mülkün sahibi her şeyden üstün her şeyin üstünde olandır
Mutlak bende sahiplik yok izin vermek var hangi hale bürünmek istiyorsan o olsun diyen var.
Allah da zorlama yok.
Dinde zorlama yok.
Tebliğ var.
İrade var.
Ceza sistemi var , yapanın yaptığının karşılığını çektiği alma verme dengesi bedel ödemek var.
İsteyen istediğini elde eder her zaman, ama sonuçlarına katlanma cesaretini gösteremez kaçınır isyana düşer..Dara düşer cehenneme düşer, gaflete düşer.
Oysa bende ben her gördüğüm diyebilmek, itme ve çekim kuvvetini dengeler.
Bendeki ben bu ve değiştirmek istiyorum, yenilemek hakkına sahibim ve yenileyebilirim düşüncemi , hollogramı manayı işimi, eşimi düzenimi istemek ve seçme hakkına sahipsin Hayatına sahip çıktığın bu idrak da şirke düşmeden yerli yerinde her şey HAK yasasınca, diyen, vicdan rahatlığı ile her eylemini yürürlüğe sokar, fakat zerre vicdan da oynama olmayacak. Bunun içinde benlik aradan çıkmalı, ben yapıyorum algısı benlik olmamalı.
Kavga dalaş biter seyir başlar buradaki mahalde manaya bürüneni görür tanır içine alır yada bırakabilirsin.
İyiye kötüye, eskiye yeniye, olmuşa olmamışa, dara bola, aşağı yukarı asılmadan tutunmadan takılmadan geçmek kendine getirir, ölüyü diriltir.
Yeter ki aradan çık.
Arada kalma.
Bir ben bir Allah deme, şirke girme.
Yokum de
VAR OL TAMAMEN KÜLLERİNDEN DOĞ diyor HAKİKAT i KUR AN,( BEYYİN)
Bir bilse insan sahiplenmenin cehennemini ver gitsin der, HUZURun tadına varan, vermediğim ne kaldı Allah rızası için vereyim der.
Al beni benden ne varsa gitmesi gereken İLLEDE ALLAHHH der.
İLLEDE YÂRR, benim bendeki en kymetlim HAZİNEM
Kolayımız olsun
İNŞAA ALLAH (Allah yapar, Allah bilir) sen neYsin!?

Sevginin Aşkla ÖZHÜRleştiremediği köle meşreplidir bunun için vardır, zorlamaya gelmez, devreleri yanar, saldırır, zarar vericidir,kozasını sever
Merkez kaç kuvveti ağır basar.
Oysa o kadar hafifsin ki yerin bile yok
HAYY enerjisi iyi kötü ayırt etmez,
Yaratım da ayırım fark yoktur.
Seçim irade sahibine aittir.
Tüm gücünü sıfırladığında yılma korkma bu iyidir, enerji toplanır, BESMELE OLursun

 

 
 
Turkish Arabic English