Fıtır Bayramımız Mübârek Olsun / عيد الفطرالسعيد المبارك

Fıtır Bayramımız Mübârek Olsun / عيد الفطرالسعيد المبارك
Târık İLERİ tarafından yazıldı.   
Perşembe, 16 Temmuz 2015 11:30

 

Muhterem Milletimizin Aziz Katreleri, Millet-i İbrâhîm'in Mukaddes Mensupları, Şehr-i Ramazân'ın bu son günü münâsebetiyle, şimdiden Bayramınızı tebrik eder, dâimen ağız tadı ve âfiyetler dilerim. İlânihâye şâd ve hoşbaht olasınız.

 

عيد فطر مبارك، عيد سعيد، كل عام و أنتم بخير. عید سید فطر به همگان مبارک باد خصوصاً کافه ملت رنج دیده افغانستان، تركستان، فلسطین، سوريا و همه مسلمانان عیدتان مبارک باد، مملو (به همچنین) از خوشی های فروان در زندگی تان. امیدوارم شما هم شاد و موفق باشید.

 

Bâhusus; Afgânistân, Türkistân, Filistin ve Sûriye gibi yerlerde zulüm altında inleyen, acı içinde kıvranan, yok bahasına kanları akıtılan cefâkar kardeşlerimizin de bir ân evvel halâs olmalarını duâ ederim.

 

***

(Onlar dediler ki:) "Yahudi veya Nasranî olun ki doğru yolu bulmuş olasınız" 
(Ey Rasûlüm!) De ki: "Hayır! (Biz) Hanîf olan İbrâhîm'in milletine/dînine (tâbi oluruz). Çünki (O, sizin gibi) müşriklerden değildi."

 

"(Deyin ki), "(Biz) Allah'a, ve onun bize inzâl ettiğine, İbrâhîm'e, İsmâîl'e, İshâk'a, Ya'kûb'a ve (onun) torunlarına inzâl edilmiş olana ve Mûsa'ya ve Îsâ'ya verilenlere ve peygamberlere Rabbileri cânibinden verilenlere îmân ettik, biz onlardan hiçbirisinin arasında (Allah’ın birer peygamberi olmaları cihetiyle) ayırım yapmayız. Çünki biz, O'na (Allahu Azîmuşşân'a) hâlisâne münkad kimseleriz." (Bakara, 2/135, 136)

 

De ki: "Allah Teâlâ sâdıktır, doğru söylemiştir. Öyle ise Hanîf olan İbrâhîm milletine/dînine tâbi olun! Hem (o, sizin gibi) müşriklerden değildi." (Âl-i İmrân, 3/95)

***

 

Bâkî Selâm ve maa'l-ihtirâm ile.

 

Târık İleri

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

https://www.facebook.com/ileritariq

 
وداعـا شهـر الصيـام 
وداعـا يا شهـر تجمعـت فيـه القلـوب ع طاعة الله 
وداعـا يا شهـر امتلـئت المساجد بالمصليـن وهلليـت بالدعاء 
وداعـا يا شهر الخير واليمنـي والبركاآت 
وداعـا يا شهـر الحب والزيارات 
رغم الضيـق والالـم كنـآ نبتسـم فيـك يا رمضان 
اللهـم بلغنـآ رمضـآن 2016 يـا رب 

 

alt