Zaman Bizim Hamalımız Değil

CİHAD ALLAH'IN EMRİYDİ, YÜREKLERİ İMAN GÜCÜ DOLUYDU VE BAŞARDILAR. ÇANAKKALEYİ GEÇİLMEZ KILDILAR.

Kimi Bosna’lı, Kimi Adıyaman’lı, Kimi Gürün'lü, Kimi Halep'li çok sayıda yaralı getiriliyor...

Bunlardan biri Lâpseki'nin Beybaş Köyü'ndendir ve yarası oldukça ağırdır. Zor nefes alıp vermektedir. Alçalıp yükselen göğsünü biraz daha tutabilmek için komutanının elbisesine yapışır. Nefes alıp vermesi oldukça zorlaşır ama tane tane kelimeler dökülür dudaklarindan.

"Ölme ihtimalim çok fazla... Ben bir pusula yazdım… Arkadaşıma ulaştırın..."

Tekrar derin nefes alıp, defalarca yutkunur:

"Ben... Ben köylüm Lâpseki'li İbrâhim Onbaşı'ndan 1 Mecit borç aldıydım... Kendisini göremedim. Belki ölürüm. Ölürsem söyleyin hakkını helâl etsin"

"Sen merak etme evladım" der Komutanı, kanıyla kırmızıya boyanmış alnını eliyle okşar.

Ve az sonra komutanının kollarında şehit olur ve son sözüde "Söyleyin Hakkını Helal Etsin" olur...

Aradan fazla zaman geçmez. Oraya sürekli yaralılar getiriliyor. Bunlardan çoğu daha sargı yerine ulaştırılmadan şehit düşüyor. Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyor. İşte yine bir künye ve yine bir pusula. Komutan gözyaşlarını silmeye daha firsat bulamamıştır. Pusulayı açar, hıçkırarak okur ve olduğu yere yığılır kalır. Ellerini yüzüne kapatır, ne titremesine nede gözyaşlarına engel olamaz...

>PUSULADAKi NOT:

Devamını oku...

Zaman Bizim Hamalımız Değil
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 02 Ocak 2012 11:51

altZaman soframızdan tatlıları aldılar, aç kalmışlıkla hep ekşilere saldırılır olduk.

Evet, birileri perde arkasından insanlığımıza elini uzatıp tüm değerlerimizi aldı. Değersiz olanları da insanlarımız ayırım etmeksizin aralarında paylaşır oldular. Böylelikle fitneciler, saman altından kolayca fitnelerini akıtıyorlar.  

Topluma, zamanın nasıl bir şey olduğunu; bizimle bağlantı nedenlerini, inançlarımız doğrultusunda iyi anlatmamız, doğru bilgilendirmemiz lazım.

Zamanı nasıl geçiriyorsun, demek yerine zamanı nasıl değerlendiriyorsun, demeliyiz. Zira zamanı biz geçirmiyoruz, zaman bizi alıp üzerinden geçiriveriyor.  

Zamanım dar, zamanım çok var diyenler; kendi kendilerine zamana yönelik hüküm verenler. İnternetten bilgi edineceğine, tüvitle ömrünü kırıp geçirenler…  Bir daha gelmeyeceksiniz bu dünyaya… Yalan ve yanlışlar içinde kayıplardaysanız; arayış içindeyseniz okuyun, okuyun, okuyun.

Size en uygun ne var, sizi en rahatlatan ne, size kendinizi ne hoş hissettiriyorsa, onları okuyun, doğru olanı okuyun öğrenin. Zamanı boşa akıtmayın; arkasından, ömrünüzün en verimli çağını boşa harcanmış olarak bakınmayın.  Zaman bizim hamalımız değil. Hep sırtında taşınacağınızı sanmayın, bir gün öteki dünyaya geçilecek virajda bırakıverir hepimizi.

Sözün özü: Aklımızı ve bilimi kullanabilirsek, zamandan doğru faydalanmayı da biliriz.alt

 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ