Zaman Bizim Hamalımız Değil

Zaman Bizim Hamalımız Değil
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 02 Ocak 2012 11:51

altZaman soframızdan tatlıları aldılar, aç kalmışlıkla hep ekşilere saldırılır olduk.

Evet, birileri perde arkasından insanlığımıza elini uzatıp tüm değerlerimizi aldı. Değersiz olanları da insanlarımız ayırım etmeksizin aralarında paylaşır oldular. Böylelikle fitneciler, saman altından kolayca fitnelerini akıtıyorlar.  

Topluma, zamanın nasıl bir şey olduğunu; bizimle bağlantı nedenlerini, inançlarımız doğrultusunda iyi anlatmamız, doğru bilgilendirmemiz lazım.

Zamanı nasıl geçiriyorsun, demek yerine zamanı nasıl değerlendiriyorsun, demeliyiz. Zira zamanı biz geçirmiyoruz, zaman bizi alıp üzerinden geçiriveriyor.  

Zamanım dar, zamanım çok var diyenler; kendi kendilerine zamana yönelik hüküm verenler. İnternetten bilgi edineceğine, tüvitle ömrünü kırıp geçirenler…  Bir daha gelmeyeceksiniz bu dünyaya… Yalan ve yanlışlar içinde kayıplardaysanız; arayış içindeyseniz okuyun, okuyun, okuyun.

Size en uygun ne var, sizi en rahatlatan ne, size kendinizi ne hoş hissettiriyorsa, onları okuyun, doğru olanı okuyun öğrenin. Zamanı boşa akıtmayın; arkasından, ömrünüzün en verimli çağını boşa harcanmış olarak bakınmayın.  Zaman bizim hamalımız değil. Hep sırtında taşınacağınızı sanmayın, bir gün öteki dünyaya geçilecek virajda bırakıverir hepimizi.

Sözün özü: Aklımızı ve bilimi kullanabilirsek, zamandan doğru faydalanmayı da biliriz.alt