EĞRETİ BAKANLAR

USULSÜZLERE UYARI:
LÜTFEN YAZILARIMI KOPYALAMA İLE ÇALIP KUL HAKKINA GİRMEYİNİZ.
HARAM İLE SALİH AMEL OLMAZ.
Para aslında illettir. Kendisine sevdalananda ne iman bırakır, ne de ahlak. Para gerçeğin sesini bastırır, dürüstlüğü örter.
Şöhret de aynı şeydir. Baş döndürücüdür, ahlak öldürücüdür. Kendi adıma; para uğruna yalanla avunmaktansa, parasız hakikatle incinmeyi tercih ederim...
Benim şehrimden biri siteme dadanmış güya yazılarımın tiryakisi olmuş. Anlaşılan burada oluşumu yeni keşfetmiş. Nerede ne yazarsam yazılarımı kes kopyala yapıştır yapıyor. Kedi, gözü kapalı süt aşırırken gören olabileceğini hesaba katmazmış.
Sanırım araklamacı yazar da paralı yeni birini buldu. Yine yeni bir kitap çıkaracak, sonrasında elden satış yaparak cüzdanını dolduracak ve de araştırmacı yazarım bilinerek havasını atacak. Aynı aptallıktaki birisi de onun kitabına sayfalarca ön söz yazarak, güya kitabın özünü tanıtacak, adam bu bahaneyle kendini "araştırmacı yazar, şair, eğitimci" diye överek reklamını yapacak. Bunlar birbirlerinin yalanına yaslanarak besleniyorlar.
Karakterim gereği incinsem de incitmem, kimseyi kırmayı haddim bilmem. "Kim ne yaparsa yapsın, yapan yaptığıyla kalır. Doğru elbet hakkını bulur" diyerek, hoşgörülü olmaya gayret etsem de, çevreye kötü örnek oluşlarını ve kağıt israfı yapışlarını yanlış buluyorum.
Bizim şehirde böylelerinden hayli var. Belki her yerde vardır, lakin bizimkiler başka türlü. Bunlar kitap bastırma manyağı olmuşlar. kitap bastırma takıntıları bulunuyor demem daha saygın olur sanırım. Nede olsa yazar biliniyorlar. hocam hitabıyla hürmet görüyorlar. Onlar  işte bu hitaba tav oluyorlar. Ne halleri varsa görsünler diyemem, çünkü ağaç katliamı yapıyorlar ona üzülüyorum. Yazan başka, baskı parasını veren başka, havaları ve kazançları kendilerine... 
Devamını oku...

EĞRETİ BAKANLAR
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 30 Ağustos 2015 10:15

EĞRETİ BAKANLAR ,GEÇİCİ MAKAMLAR, FIRSATTAN İSTİFADE KOLTUKLARI KAPANLAR...

MENFAAT UĞRUNA ÇAMURA YATANLAR, LAF EBELİĞİ YAPANLAR. İHTİRASLARI UĞRUNA ÜLKEMİ ÇIKMAZA SOKANLAR. NAM VE KÂR KAZANMAK İÇİN KIÇLARINI KOLTUĞA DEĞDİRİP KALKACAKLAR, AMA AYLIKLARI EBEDİYETE KADAR BAKAN AYLIĞI OLACAK. TIPKI 7 HAZİRAN’DA SEÇİLİP GERİDE BIRAKILAN MİLETİN VEKİLLERİ GİBİ. ADAMLAR GÖREV YAPMADAN YANİ HAK ETMEDEN, VEKİLLİK HAKKI ADINA KIYAK MENFAATLERDEN YARARLANACAKLAR.  NE DİYELİM, BURASI TÜRKİYE. OLUR BÖYLE KOLAYLIKLAR.

altMilletin iradesi beğenilmedi, ama yine millet ad edilerek erken seçime gidildi. Bu uğurda kargaşalar koptu, zihinler karıştırıldı. Kimi zalimlerce ülkemin genç fidanları şehid edildi. Seçimler bitene kadar da siyasette alternatifsiz olmak adına, gelecek hayaller uğruna neler yapılır Allah bilir. Allah sonumuzu hayreylesin, ahir zaman alametidir bunlar, olana olacağa şaşırmamak gerek…  Osmanlı devletinin yıkılışı dahi ahir zaman olduğunun belgesiydi. “Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan 60 sene evvel Şam’da vefat eden ve manevî keşifleriyle tanınan Muhyiddin Arabî’nin, “İnne aslaha’d-düveli ba‘de’s-sahâbeti ed-Devletü’l-Osmaniyye, Ve lâ inkırâza ilâ yevmi’l-hatmi ve’l-kıyâme” (Sahabeden sonra en sâlih devlet Osmanlı Devleti’dir ve kıyametin zuhuruna kadar yıkılmaz) sözü meşhurdur.”

VE 30 AĞOSTOS ZAFER BAYRAMI

Yani kurtuluş savaşı vermiş, ülkemizi düşmanlardan kurtarmışız değil mi?

Özgürlüğümüze kavuşmuşuz öyle ya! Sanki önceden özgür değilmişiz gibi, Osmanlıyı yok edince mi özgür oldunuz. Öyle ya donu tumanı çıkardınız, evinizin mahremiyetini dışa açtınız. Ne âlâ şeytanın kucağına kuruldunuz…

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ( Cumhuriyetin kuruluşu )  Gel gör ki 29 EKİM kutlamaları olağan üstü şaşa ve şenliklerle kutlanıyor, her nedense bu vatan uğruna canlarını verenlerin kendileri sevdiklerine kavuşamayıp, ülkeyi zafere ulaştıranların 30 AĞOSTOS günü sönük geçiyor. Benimde kafam karışıyor. Neden derseniz, birinde vatan işgal kuvvetlerin kurtalıyor. Diğerinde ise yönetim şekli değişiyor. 

 Ve... Yönetim değişikliği bizim esas bayramımız oluyor.

Demek ki kurtuluş savaşının bayramını , cumhuriyet bayramı ile aynı şaşa ve şenlik içinde kutlayamıyor ise, yalan yazan tarihçiler hakkında bir daha düşünmeliyiz...

Ah, şu 'İstiklal Savaşı'nın elbirliğiyle Osmanlı'yı ortadan kaldırma mücadelesi olduğunu bir gün anlayabilecek miyiz dersiniz? Bir de milletçe kutluyoruz. Yaşasın 600 yıllık koca çınarı devirdik(!) yerine bir fidan bile dikemedik.

BENİM ŞEYTANIM BU KONULARDA BANA BİR ŞEYLER DİYOR , İSTER İSTEMEZ. LAKİN HER AKLA GELENİ DETAYLI YAZAMIYORUM.

Tek yaptıkları milletin inancına düşmanlık,

 Kuzu postuna bürünmüşler amma hepsi tanıdık,

 Sözde hepsi vatansever amma birer münafık,

 Bütün icraat ve fiiliyatlar da ille de bulunur zalimlik,

Tek davaları vahşi kapital emperyalizme hizmet,

 Haçlıları memnun etmek adına bize ederler ihanet,

Mümin bu yanlışları yapar mı, müminin vasıflarından biri de dürüstlüktür.

"Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur. (Allahım!) Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir. " Fâtiha Suresi...

 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ