DEVLETE GİTTİM

DEVLETE GİTTİM
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 25 Temmuz 2016 22:12
CUMANIN CURCUNASINA ALDIRMADAN ÖNCE DANIŞTAY'A
SONRA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN KALBİNE GİTTİM GİRDİM
altÖncelikle şunu belirteyim. Devlet-millet iliş­kilerinde çok hassas, çok ince bir nokta vardır; evet hiç şüphe yok ki, vatandaş devletine sevgi duyacak, saygı duyacak, bağlılık duyacak ve gerektiği zaman her fedakârlığı yapacak, ama karşılığını da bulacak. Günlük hayatta da sevgi, saygı tek taraflı olmaz. Ben günlük hayatta da tek taraflı sevgiye inanmam. Aynı durumu burada da görüyoruz. Nasıl vatandaş devleti için ge­rektiğinde canını bile verecekse, devlet adamı da her türlü nef­sânilikten, küçük duygulardan uzak, gecesini gündüzüne kata­rak çalışıp, gerekirse son nefesine kadar vatandaşı uğruna ken­dini feda edecek. Ben yaparsam sevap, sen yaparsan günah düşüncesi, çok çirkin bir iştir. Ve şunu unutmayalım, insanların parlak nutuklara, ateşli söylevlere değil, güzel örneklere ihtiyacı vardır. Önemli olan, görevimiz ne olursa olsun, daima sevgi, saygı, hizmet üçlüsünü hayatımızın odak noktası yapabilmektir.
SENELERDİR HAKKIMI ARIYORUM, LAKİN HAKKIMI ARAMA YOLUNDA ÇOK YORULDUM. BUNA RAĞMEN   FIRSATÇILIK YAPMAYACAĞIM. YANİ BİRİLERİNİN MAŞALIĞINI YAPANLARI ELE VERMEYECEĞİM. İLAHİ ADALETİN DAĞITILDIĞI MAHKEME-İ KÜBRA GÜNÜNE KADAR SABREDECEĞİM.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Geçen hafta Ankara'daydım, son olaylardan bir hayli hareketli olan başkentimizde; önce danıştay'a uğradım, sonra İçişleri Bakanlığı'nın kalbine girdim. (Devamı yazılacak)