TRUMPLA TOKALAŞMALI

TRUMPLA TOKALAŞMALI
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 30 Kasım 2016 21:20
altABD'nin henüz makama oturmamış yeni Başkanı Trump ile ilgili bir video izledim. (President Trump works as a Waiter at his own Hotel) Türkçesi: Başkan Trump kendi otelinde çalışıyor. Komi oluyor, garson oluyor, temizlik yapıyor, hatta müşterilerin köpeklerini gezdiriyor. Bunları yaparken iş üniforması giyiniyor. Gocunma yok, kibir yok, yüzünde hoş bir tebessümle herkese selam verip hatır soruyor.
Şov amaçlı bir çekim yapılmış olsa dahi, ben başkanın samimiyetine hayran kaldım. "Trump' u teprik için tokalaşmak lazım. İyi ki Hillary Clinton seçilmemiş" diyerek, değerlendirmede bulundum.alt
Amerika hayranlığım falan yoktur, hatta her taşın altından çıkıyorlar diye, tepki verdiğim çoktur. Lakin mevkisi yükseldikçe kibre kapılmayan insanlara karşı sempatim ve takdir yönüm vardır. Herkes Yüce Allah'ın kulu, mütavazı olan gavur da olsa, ben onu bizim sonradan görmelere örnek gösteririm.
Bizim makam sahiplerinin çoğu nereden geldiklerini, daha öncesinden nasıl olduklarını unuturlar; makama oturunca buldumcuk olurlar. Yapmacık tavırlarla talkım verirler, kendileri salkım salkım götürürler. Üşüştükleri daldan, düşmeden rahatlığa eremeyiz. Biri gider, diğeri gelir. Beri gelen gideni aratır. Bunlar bir de kendilerini Müslüman sanır. Hırs, haset, kıskançlık kanlarında dolanır.
Trump sonradan görme de değil, adam karun kadar zengin. Bu zenginlik nereden gelmiş ve ne ile ölçülmüştür?Orasını Allah bilir. Gayret kuldan, takdir Allah'tan. Rabbim dilediğine, dilediğini verir. Bizim mevzumuz Trump'un zenginliği yüzünden kibirlenmeyip, halkına riya yapmamasıdır. 
Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. Başkanı Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olan Donald Trump, eminim Amerika ve Amerikan halkı daha önce sizin gibi bir başkan görmedi. Ben de bu güne kadar görmedim, duymadım. Sizi sayfamda konu edeceğimi de hiç düşünmemiştim. Ben sizin gibi samimi, talebiyle tavrı aynı insanları çok severim. Bu, onların iyi ve fikir insanı olduklarını gösterir. Zira kötüler ve boş kafalılar her zaman uyanıktır, herkesi uyur sanır. Maalesef çoğumuz bunlara inanır.
Görevinizde başarılar dilerim. İnsanlığınıza saygılar...