CEP TELEFONUM

CEP TELEFONUM
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 04 Aralık 2016 21:22
TELEFONSUZ KALDIM, DAHA DOĞRUSU TELEFON KULLANMAKTAN BIKTIM.
altEzberimden silinmeyen nadir rakamlardan biri de cep telefonu numaramdı. On seneyi aşkın zamandır, dost düşman herkesler de cep telefon numaramı öğrenmişlerdi. Zırt pırt gerekli, gereksiz kişilerce aranıyor olsam da değiştirmeyi hiç düşünmemiştim. Sanki benimle özdeşmişti. Cep telefon numaram kolay ve akılda kalıcı rakamların birbiri ardına sıralanmasından oluşuyordu. Artık malesef o rakamlarla benim bir ilgim yok.
Güzel ülkemin pek çok alandaki bozuk sistemlerinden biri de telefon hatlarında cirit atıyor. On sene evvelinden aldığım bir hattı, on sene sonra o hattın başkasına da ait olduğunu öğreniyorum.
Akşamın geceye yaklaştığı bir vaktinde apansı korkutucu sesli biri arıyor ve bu hat benim şöyle böyle olmazsa numaramı iptal ettireceğim, diyor. Telefonla dolandırıcılık yapanlardan biri sanıyorum ve tehtidi, gürlemeyi dikkate almıyorum. Fakat az sonra hattımın ulaşılmaz olduğunu öğreniyorum. Konuyu uzun uğraşlar ve kulağımı bıktırıcı falancayı arıyorsanız, şu tuşa, filancayı arayorsanız bu tuşa basın, yoksa feşmekana bağlayacağız, siz müzik dinleyin biz de paraları kapalım, teraneleri sonucu ilgililere ilettiğimde bir de ne öğreneyim. On sene önce telefon hattı dağıtımı yapan firma, aynı hattı hem bana, hem başkasına satmış. Başkası başka numaralarda aldığından, bana satılan hattı bu güne kadar kullanma ihtiyacı hissetmemiş.Şimdi aklına esmiş, bu hat benim diyor. Bu haltı yiyen firmada kendini sağlam yere atmış, yanisi cüce devle yatmış. Sırtına sağlamlık kapmış. Bıktım bu ülkemin haksızlık dolu sistemleriyle ve o sistemlerden faydalanmaya çalışan uyanıklardan...
 Başıma gelen her şeyde bir ders, düz giden her yolda bir ters.
Bir süredir hayatım bu şekil, ummadığım anda ummadığım vakalar. Ufak tefek konular bazen en olmadık zamanda canımın bungunluğunu yakalar. 
Güzel bak, güzel yaşa demişler. Lakin hep böyle olmuyor, olamıyor, oldurmuyorlar. Sonunda beni telefondan da soğuttular ya daha ne diyeyim.İçime bir kurt düştüğü zaman bırak nasibi kadar yesin, diyebilenlerdenim. Yeri geldiğinde minnet bile ederim ayağıma takılan taşa. Ama artık usandım, fırsatçı kişilerle ve bozuk sistemlerle. Alsın başlarına çalsınlar hatlarını, bana haklarımı versinler yeter.
Bir süre yeni hat da almayacağım, cep telefonu da kullanmayacağım biline. Dosta düşmana duyurula...
Cep telefonunu ilk kullananlardanım. 20 senedir kullanıyorum desem abartmış olmam, ama her şeyin bir sonu vardır. 20 sene de bir kaç telefon ve sadece bir kaç numara değişikliği yapmıştım. Vefalılığımı ben her konuda sergilerim, ama ülkemin bozuk sistemlerine gücüm zayıf kalıyor. Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler...