AKŞAM SONRASIYDI

AKŞAM SONRASIYDI
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 11 Aralık 2016 12:56

Bu kez bir futbol maçı sonrasıydı. 27’si polis, 38 can. Çoğu yirmili yaşlarda. Hayatlarının baharında…Şehitlerimize Allah'tan rahmet. Yaralılara acil şifalar, ailelere sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun Türkiye'm... 

altBombaların olmadığı, insanların bomba korkusuyla değil, huzur içinde yaşadığı günlerin bir an önce gelmesini istiyoruz.

İstanbul'da gerçekleşen bombalı saldırı sonucunda yaralananlara acil şifa diliyoruz. Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Daha da fazla bir şey maalesef diyemiyoruz.

Çok üzgünüz, vatanımız sağolsun.

ŞEHİTLERİMİZE TAZİYE :İşte bu nebevi doğumda teröristler Allah ve Resulünün, diriside ölüsüde ofkesini ve gazabını kazanmışlardır. 
“…Şüphesiz biz (her şeyimizle). Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” (Bakara 156)
"Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin, zira onlar diridirler, fakat siz farkında değilsiniz.” (el-Bakara, 2/169) buyurmaktadır.
Bugün aziz şehitlerimize karşı en büyük görevimiz yüreklerimizi kenetlemek, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmektir.
Bismillahi ve ala milleti rasülih. Allahümme yessir aleyhi emrahu ve sehhil aleyhi ma ba’dehü ve es’idhu bi likaike vec’al ma harace ileyhi hayran mimma harace anhu”.
Anlamı: “Allah’ın ismiyle şehitlerimizin Resulullah’ın dini üzerinde olsun. Allah’ım, onların işini kolaylaştır, bundan sonrasını onlara kolay eyle, onları seni görmekle mutlu eyle. Dünyadan kendisi için çıkanı, kendisinin çıktığı şeylerden hayırlı eyle”.şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabr-ı cemil dilerim.Amin.alt
 
*Hz MUHAMMED MUSTAFA (sav) EFENDİMİZİN TÜRK ASKERLERİNİ TEFTİŞ ETMESİ. ŞİMDİ ve GEÇMİŞTE !..(YANLIZ DEĞİLSİNİZ.)
M.Akif Ersoy anlatır.Hac mevsiminde Kabenin duvarında ağlayan bir yaşlı zatı gordüm. Kaç seferdir dikkatimi cekiyordu.
Yanına yaklaştım - Neden ağladığını sordum.
Dediki- sorma sorma?
-Neden Allahın bağışlamasından süphenmi var? dedim.O zat anlatmaya başladı:
Ben dedi osmanlı ordusunda binbaşı idim.Bir sebebten dolayı istifamı istemiştim. Dilekce yazdım.Sultan Abdulhamid han kabul etmemisti. Tekrar yazdım yine kabul edilmedi.sonra zavallı basiretsizliğimle ben huzuruna gitmeyi düşündüm kabul edildi.
Huzur-u sadete vardım.bizzat istifamın kabülünü istirham ettim.Bana dediki zat-ı şahane-Gel etme evladım dedi ama ben kararımı vermiştim. Bana kızar gibi,istifan kabul edilmişir. dediler, düşünerek eve geldim.Gece mana aleminde peygamberimizi gördüm yanında butün osmanlı padişahları vardı. Arkasında sultan Abdulhamit han vardı. TÜRK ASKERİNİ teftis ediyor. önünden tabur tabur geciyorlardı.
Benim taburum geldi başında subay yoktu.
Gariban şekilde gelip gectiler...peygamberimiz bana dönerek bizim ordumuzda boyle başsız bırakanın istifasını bizde kabul ettik dedi.
Nasıl ağlamıyayım..yanından uzaklaştım
Allahın Resulü her daim ordumuzun yanında ve teftişindedir.