TARİH YALANCI DEĞİLDİR

TARİH YALANCI DEĞİLDİR
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 14 Aralık 2016 14:39

Tarih, insanlık eyleminin belleğidir.

Neden tarih yalancı olsun,

Yazanlar, yazdıranlar yalancı olunca tarih ne yapsın? 

altYalan Söyleyen Tarih utansın, diye seri bir kitap yazılmış. Kocaman bir kandırmaca, tarihe yalan söyletenler utansın denilmelidir.

Tarih bize öğretilen bir kurgu olabilir. O kadar kitap ve o kadar sözde bilgiye rağmen. Dünyadaki sihirli eller, siyasilerin talimatıyla tarihi yalakalığı nisbetinde çarptırabilir.

Bildiklerimizin tamamının yalan olması büyük ihtimaldir. 

İnsanlar tarih boyu korkularla yönetilmişlerdir. Zira ülkeleri yönetenler, makam güçleriyle insanları ve tarihi de kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmişlerdir.

Bireylerin kaymak tabakası olduğu gibi ülkelerin de kaymak tabakaları vardır yeryüzünde.

altÜlkelerin kaymak tabakaları hep üstte ve kaymak kalabilmek için alttakilerin hep altta kalmasını isterler. Bu amaçla yukarılarda bir yerlerde örgütlenir, el ele verirler. Yılda bir iki kez toplanıp işlerin yolunda gidip gitmediğini değerlendirirler.Gereksinim duymaları halinde en alt tabakalara kadar ulaşan sahte kimlikli, ucuza satışa gelen işbirlikçi mikroplar, bakteriler gönderir; aşağıları, aşağıdakileri uyuşturur, hasta eder, birbirine düşürür kendi yaşam standartlarını korurlar. İşte bu insanlar tarihi de kendi doğrultularında satın aldıkları kalemşörlere yanlışları doğru gibi yuttururlar. Onlar makamları itibariyle yukarıdakilerdir. Perde önlerinde görünen yüzleri sevimli gelse de, perde gerisinde beyinlerinden geöirdikleriyle ürkütücüdürler. Aşağıdakilerin, yani biz halkın uyanmalarını engellemek için de çeşitli yol ve yöntemler bilir, gereğini yaparlar. Medyayı bu anlamda çok iyi kullanırlar. 
 

Bugün inanan insanlar, tarihte eşi görülmemiş bir savaşın içindeler. Bir taraf, çağın kendisine getirdiği bütün modern araç ve gereçlerle çılgınlar gibi saldırırken; öbür tarafın da son derece akıllı, misli görülmemiş ince taktiklerle karşı koyması, vazgeçilmez bir durum olarak çıkmaktadır. Tarih de şahittir ki; sonuçta zafer daima inananların olacaktır.

= Bu konuya devam edeceğim.= Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir