GECİKMEDEN GELİN

GECİKMEDEN GELİN
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 16 Aralık 2016 01:23
AĞLIYORSA BİR YERLERDE ÇOCUKLAR....
MÜSLÜMANLIĞIMIZDAN UTANALIM....
BİR ARAYA GELEMİYORSAK,
KARDEŞLİĞİMİZDEN UTANALIM...
altAĞLAMA YAVRUCAK, SENİ AĞLATANLAR UTANSIN.
HALEP DE HAVA SİYAH, GECE SİYAH, ZULÜM SİMSİYAH.
Halep 5 senedir yakılıyor, yıkılıyor. Ne hale geldiğini her gün ekranlardan görüyoruz. taş üstünde taş kalmamış,şehir moloz yığınına dönmüş. Peki böyle bir şehirde çocuklar gülüp oynayabilir mi?

Çocuklar, istikbal umudumuz. Geleceğe bırakacağımız gururumuz. Nerede sevilen, sevinç yüzlü bir çocuk görsem içim aydınlanır.

Çocuklar en güzel sevgi çiçeğidir. Annesinin boynuna sarılmış bir çocuğun kollarından daha güzel bir  kolye , hangi kadının boynunda görülebilir?

Çocuklara en çok sevgi yakışır. Onlar cennetten gelen armağandırlar. Gözyaşlarından uzak durmalılar.

Yaşanan pek çok olumsuz durumdan en çok etkilenen ve en mağdur olan bu minik kalplerin incinmesine, gözyaşlarının inci gibi dökülmesine, daha dünyayı tanımadan acımasızca öldürülmelerine sessiz kalırsak, mahşerde bu masumların yüzlerine nasıl bakacağız?  

Bizler sıcacık evlerimizde yediğimiz önümüzde, yemediğimiz çöpte, can sıkıntısından birbirimize sararken, Halepli yavrular elleri soğuktan morarmış, kanamış, karınları aç, gözlerinde durmaksızın yaş, yardıma muhtaç. Rabbim bizler gaflete daldık, Müslümanlığın gerekliliğini hiçe saydık. Sen yardım et bu masumlara ve mağdurlara.

altHalep'te insanlık öldü,vicdanlar öldü,Müslümanlar öldü...

Duy ey dünya! Duyun ey insanlar!Halep'de kadın ve çocuklar öldürülüyor.

Bütün dünyada Müslümanların kanı akıyor. Müslümanlar ülkeler bombalanıp tarumar ediliyor. İnsan hakları ve özgürlük savunucuları da bu durumu seyrediyor. Ey insan kanıyla beslenenler, insan kanı üzerine senaryo kuranlar, kanla beslenip doymayanlar, ülkeleri yağmalayıp soyanlar, Yüce Allah sizin oyunlarınızı elbet bozup, saltanatınızı yıkacaktır. Cehennem zebanilerinin yoldaşları. Cehennem ateşinin yakıtları. Bu yeryüzünün bir de altı var. Ölüm, adaletin ta kendisidir. Ölüm herkese hak olduğu gibi, sizlere de hak. Ahir zaman gelir, hepimiz Rabbimin huzuruna çıkarız. İşte o vakit masumların elleri yakanızdadır, yakanızda olacaktır.

 

altBiliyoruz ki asıl hedef Türkiye. Bizim insanımızı bölüp parçalamak, sonrada güzel ülkemize konmak. Bunun için yıllardır uğraşıyorlar. Osmanlı yı sinsice bitirirlerken bile, ülkemize yönelik planları içinde, kendilerine göre sınırları belirtilmiş haritaları hazırlamışlardı. Senaryolarını yavaş yavaş hayata geçiriyorlar. Birlik olmazsak, gözümüzü açık tutmazsak, amaçlarına ulaşmaları zor olmaz. İçeride dışarıda bütün Müslümanlar hepsi bizim kardeşlerimiz, birleşip geç kalmadan, gecikmeden gelin kardeşce güzel şeyler yapalım.

Kâbustan kurtuluşun uyanmaktır çaresi. Bunu idrak edersek biter, Vallahi biter!

Ölünceye kadar mı uyumanın süresi? Ayalım uyanalım yeter, Vallahi yeter!
Allah yardımcısı olsun tüm islam aleminin amin...