GECİKMEDEN GELİN

SELFİE'DE SON TREND... AMBALAJ BANDIYLA KENDİNİ HİLKAT GARİBESİNE ÇEVİRMEK...

BİR SIKINTI VAR İNSANLIKTA, AMA SEBEBİNİ ÇÖZEMEDİM.

BU ADAMLARI CİN ÇARPSA, KAZA GEÇİRSELER BU KADAR YAMULMAZLAR.

HAYVAN AÇKEN, İNSAN TOKKEN KUDURUR SÖZÜNÜ DOĞRULAMIŞLAR.

Her şeyin var olduğu dünyada insanlar ne yapacaklarını şaştılar, teknolojik sistemin yaygınlığından birbirlerini kolay azdırı oldular. Aklı başından ayrı kalmış bir deli kuyuya taş atıyor, milyonlar arkasından taşkınlık yapıyor. Ahir zaman alametlerinin sıkça ve her türlüsüyle görüldüğü zamandayız.

Fotoğraf makinam oldu olalı, yani yaklaşık kırk sene öncesinden (Gazetecilik mesleğim gereğinden) ben ve ailem sıklıkla makineyi kendimize yöneltip fotoğrafımızı çekeriz, bazende ailecek toplu resim çekeriz. Adını kendi resmimizi kendimiz çektik belleriz, başka isimlendirmeyi bilmeyiz. Bilgisayar ülkeme girer girmez ilk alanlardan da biriyimdir. Çok paraydı, merak edip, mutfak harcamalarını azaltıp bilgisayar edinmiştim. Ardından internet aboneliğinde yine ilklerdenimdir. Paket yayınlarıyla çok arkadaşlıklar, paylaşımlar yapmışımdır, kendi fotoğraflarımın yayınını yanlış bulup yayınlamamışımdır.

Gavurun biri benim ve benim gibi nicelerin yamadığını yamış, onlarda ayıp kayıp olduğundan yadırganmamış. Üstelik benimsenmiş moda bellenmiş. Çılgınlıkta rakip tanımamayı amaçlayanlarda bu işin suyunu çıkartmış. Sözünü ettiğim bizde özçekim diye adlandırılan, özümüzü unutturan selfi modası çıktı ya… Bu modanın çılgınlığı internet üzerinden tıklanma rekorları kırdı ya; işte bazı akıllı geçinenler rekorun üstünde kendi görüntüleri bulunsun diye suratlarını ambalaj bandıyla sarıp sarınıp o hallerini paylaşım yapıyorlar… Şaşkınlar öyle doğmuş olsalar dünyaya küserler, insan içine çıkmaz, intihara kalkışırlar yahut estetikçilerin kapısına kul olurlar.

Ey kurban oldugum Rabbim bunu yapanların o suratları oyle kalsa ne olur! Tövbe Yarabbi insan her gün akla gelmedik yeni bir çılgınlık duyduk, gördükçe dehşete düşüyor. Bunlar ne yeyip içiyor acaba, böyle insanlıktan noksanlaşıyor. Mevlana Hazretleri bunları görse siz gelmeyin der.

Bu zamanda bu halleri normal karşılıyorum aslında. Herkesin elinde megapiksel sınırlarını zorlayan akıllı telefonlar, adamlar her türlü çekim yapmışlar ama kesmemiş, şimdi yeni şekiller, tarzlar arıyorlar. Doyumsuzluk söz konusu…

Devamını oku...

GECİKMEDEN GELİN
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 16 Aralık 2016 01:23
AĞLIYORSA BİR YERLERDE ÇOCUKLAR....
MÜSLÜMANLIĞIMIZDAN UTANALIM....
BİR ARAYA GELEMİYORSAK,
KARDEŞLİĞİMİZDEN UTANALIM...
altAĞLAMA YAVRUCAK, SENİ AĞLATANLAR UTANSIN.
HALEP DE HAVA SİYAH, GECE SİYAH, ZULÜM SİMSİYAH.
Halep 5 senedir yakılıyor, yıkılıyor. Ne hale geldiğini her gün ekranlardan görüyoruz. taş üstünde taş kalmamış,şehir moloz yığınına dönmüş. Peki böyle bir şehirde çocuklar gülüp oynayabilir mi?

Çocuklar, istikbal umudumuz. Geleceğe bırakacağımız gururumuz. Nerede sevilen, sevinç yüzlü bir çocuk görsem içim aydınlanır.

Çocuklar en güzel sevgi çiçeğidir. Annesinin boynuna sarılmış bir çocuğun kollarından daha güzel bir  kolye , hangi kadının boynunda görülebilir?

Çocuklara en çok sevgi yakışır. Onlar cennetten gelen armağandırlar. Gözyaşlarından uzak durmalılar.

Yaşanan pek çok olumsuz durumdan en çok etkilenen ve en mağdur olan bu minik kalplerin incinmesine, gözyaşlarının inci gibi dökülmesine, daha dünyayı tanımadan acımasızca öldürülmelerine sessiz kalırsak, mahşerde bu masumların yüzlerine nasıl bakacağız?  

Bizler sıcacık evlerimizde yediğimiz önümüzde, yemediğimiz çöpte, can sıkıntısından birbirimize sararken, Halepli yavrular elleri soğuktan morarmış, kanamış, karınları aç, gözlerinde durmaksızın yaş, yardıma muhtaç. Rabbim bizler gaflete daldık, Müslümanlığın gerekliliğini hiçe saydık. Sen yardım et bu masumlara ve mağdurlara.

altHalep'te insanlık öldü,vicdanlar öldü,Müslümanlar öldü...

Duy ey dünya! Duyun ey insanlar!Halep'de kadın ve çocuklar öldürülüyor.

Bütün dünyada Müslümanların kanı akıyor. Müslümanlar ülkeler bombalanıp tarumar ediliyor. İnsan hakları ve özgürlük savunucuları da bu durumu seyrediyor. Ey insan kanıyla beslenenler, insan kanı üzerine senaryo kuranlar, kanla beslenip doymayanlar, ülkeleri yağmalayıp soyanlar, Yüce Allah sizin oyunlarınızı elbet bozup, saltanatınızı yıkacaktır. Cehennem zebanilerinin yoldaşları. Cehennem ateşinin yakıtları. Bu yeryüzünün bir de altı var. Ölüm, adaletin ta kendisidir. Ölüm herkese hak olduğu gibi, sizlere de hak. Ahir zaman gelir, hepimiz Rabbimin huzuruna çıkarız. İşte o vakit masumların elleri yakanızdadır, yakanızda olacaktır.

 

altBiliyoruz ki asıl hedef Türkiye. Bizim insanımızı bölüp parçalamak, sonrada güzel ülkemize konmak. Bunun için yıllardır uğraşıyorlar. Osmanlı yı sinsice bitirirlerken bile, ülkemize yönelik planları içinde, kendilerine göre sınırları belirtilmiş haritaları hazırlamışlardı. Senaryolarını yavaş yavaş hayata geçiriyorlar. Birlik olmazsak, gözümüzü açık tutmazsak, amaçlarına ulaşmaları zor olmaz. İçeride dışarıda bütün Müslümanlar hepsi bizim kardeşlerimiz, birleşip geç kalmadan, gecikmeden gelin kardeşce güzel şeyler yapalım.

Kâbustan kurtuluşun uyanmaktır çaresi. Bunu idrak edersek biter, Vallahi biter!

Ölünceye kadar mı uyumanın süresi? Ayalım uyanalım yeter, Vallahi yeter!
Allah yardımcısı olsun tüm islam aleminin amin...

 

 
 

Turkish Arabic English