YİNE YANDI YÜREKLER

YİNE YANDI YÜREKLER
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 17 Aralık 2016 14:52

Gencecik insanlar katledildi gene, lanet olsun!

Kim ki öldürüyor, canları cananlarından ayırıyor.

Allah ın emrine karşı geliyor!

 

altBilirim nasıl yanmıştır şimdi o anaların yüreği. Şafak sayarken bir haberle yandı kavruldu ciğerleri.

20 yaşında çocuktu daha onlar, anneleri uçan kuştan sakınarak büyütmüştü. Gece kalkıp üstlerini örterdi üşümesinler diye. Güle oynaya geldiler vatan borcu ödemeye, belki analarına telefon etmeye çıkmışlardı pazar iznine, iyiyim anam dualarınla iyiyim diyeceklerdi. Kimi babasıyla, bacısıyla konuşacaktı. Onların kokusunu duymadan özlem giderecekti. Kimi sevdiceğiyle hasret giderecekti. Belki kameradan minik yavrusuna el sallayacaktı. Gözleri dolacaktı o esnada, yine de hissettirmeyip gülümseyecekti. Bogazında düğümlenecekti hasret cümleleri, fakat hislerini belli etmeden soranlara selam gönderecekti.Nasıl kıydınız daha masum çağdaki Allah ın verdiği onca cana. 

İSRÂ-33 Haksız yere insan öldürmek, büyük bir günahtır.

Allah ın buyruğuna rağmen devlete hizmet eden gençlerin hayatlarını, hayallerini ve yarınlarını çaldınız.

Ölüm elbet Allah ın emri, Allah tan geldik yine Allah a döneceğiz. Sebep olmanız cehennemi doldurmanıza vesile olacaktır. Bedel ödemeden geçemezsin bu hayattan.Eğer bu dünyada bedel ödemezseniz, yaptıklarınızın bedeli cehennem olacaktır.

altAnalar vardır Askere Kına yakar gönderir. Vatana Kurban Olsun diye. Pisi Pisine ölsünler diye değil. Allah inananları korusun, birliktelik idraki ve iman kuvveti versin.

Kayseride askerlerimize yönelik olarak yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden kahraman şehid askerlerimize ALLAH'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” Yürekleri yakanlar, anaları ağlatanlar ne bugün ne yarın hiç bir zaman emellerine ulaşamayacaklar. ALLAH ın izni ile. Rabbim muhakkak ki zalimlere hidayet vermez.