MÜREFFEH BİR SENE OLSUN

25 Annenin feryatlarına kulaklar mı dayanır, çağlayarak akan gözyaşlarına kurumadık pınarlar mı kalır? 25 evladın acısına dayanacak metanetli yürek var mı sanılır, böyle sananlar ne çok yanılır. Gün geçer, zaman ilacıyla acının büyüklüğü unutulursa da mutlaka izi kalır. Hatıralar bu günleri sıklıkla gözyaşlarıyla yaşatır. 25 askerin şehitliği 25 aileyi, 25 aile, 25 sülaleyi, 25 sülale tüm Türkiyeyi kapsıyor demektir. "Neyse..."  diyemeyiz, diyemezsiniz! Gama, kedere, yasa boğulduk... Yaşlımız, gencimiz elemde savrulduk...

Ne işleri vardı o evlatların gecenin bir vakti cephanelikte? Yoksa savaş hazırlığında filan mıyız? Cephelere cephanelik sevkiyatları mı yapılmakta?

Sayım için miydi o yavruların karanlığın koynunda cephaneliğe gitmeleri? Yoksa depoların tozları mı temizlenecekti? Bu iş için gün ışıkları çuvala mı girmişti?

Afyon ilimizdeki cephanelik patlamalarında kasıt yok deniyor, ihmal yok, sabotaj yok, o yok, bu yok, deniliyor yetkililerce... “Doğrusu nedir şüphesiz Allah (C.C.) bilir.” Lakin galiba tedbirde yoktu.

Devamını oku...

MÜREFFEH BİR SENE OLSUN
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Salı, 27 Aralık 2016 05:14
YENİ SENE, GÜLÜMSE BANA OLMAZ MI?
SENLE YAŞADIKÇA, PAYLAŞACAĞIMIZ DÜNYA KADAR ŞEY VAR.                                                                                    

altYine yeni bir sene kapımızda. Miladi 2017 yılına gireceğimiz şu günlerde istediğiniz her şeyin gerçekleşmesi temennisiyle, iyi seneler.

Gelecek sene gideni aratmasın. Hayatımızı, dünyamızı, güzel yurdumuzu ve günlerimizi karartmasın. İçiçizi, dışımızı aydınlatsın. Öyle bir rüzgarla, öyle bir yağmurla gelsin, karla gelsin ki silip süpürsün yeryüzünden kara bulutları. Öyle bir süpürsün ki, kararmış kalplare insaf,merhamet, ilgi, sevgi, iyilik, güzellik, güzel ahlak esintileri doldursun.

İyilerin, iyiliklerin gücünü, azmini, bütün erdemli tutum ve davranışlarını artırsın.
Yüce yaratanımız gören gözlere nur, kulaklara duyabileceği en güzel ses, ayaklara doğru yol yolculuğu, hayata tutunabileceği ellere sağlık versin. Hanelerimize ailelerimizle huzur, refah ve varlık içinde birlik beraberlik ihsan etsin.alt
Ne verirse versin iyiliğin, güzelliğin artmasını nasip eylesin. İnsanca yaşamanın yaygınlaşması,iyiliğin artması dileğimle mutlu, sağlıklı, umutlu ve güvenilir yaşamlar, iyi seneler olsun cümlemize...
alt
2017 yılı acısız, kedersiz,şehidsiz bir yıl olur inşaallah...
 
alt
 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ