TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

 

SURİYE'NİN SESİNE SES(SİZ)LER!

Suriye’de Suriyeli ölüyor. Hayır! Orada Canbahş'ımızın (Biricik Allah'ımızın): "Mü'minler kardeştir." dediği canlarımız, ciğerpârelerimiz, kardeşlerimiz, kardeşlerimizin bebeleri katlediliyor. Suriye’de Müslüman nesli cânîler tarafından vahşîyane bir biçimde katliâma uğruyor. Bu insanlık "Müslümanlık" ayıbını, acısını, katlini her birimiz "Muhakkak" biliyoruz. Bilmediğimiz, bilmezden geldiğimiz  "Mü'min" olmanın şerefini, kemâlini, fazîletini zâyî etmiş olmamız olmasın sakın!

Be hey Müslüman cemaat! Nerede sizin aklınız, fikriniz, gönlünüz, gözünüz? Hangi kardeşimizin yanında misafir şu anda? Suriye mi? Filistin mi? Arakan mı? Mısır mı? Libya mı? Yoksa Çin işkencelerine mâruz kalan Doğu Türkistan mı? Yoksa, bitmek bilmeyen Amerika zulmü altında inleyen Afganistan mı, Irak mı? Yoksa yalnızca kulak misafiri misiniz siz?(!)  

Hani biz âcizler, Cenâb-ı Hakk'ın sonsuz lütfu keremiyle kardeş olmuştuk? Onların acısı acımız, yürek sızıları sancımız olmuyorsa, göz yaşları bizim pınarlardan da akıp gitmiyorsa, buna kardeşlik mi denir? Ayılın artık! Kendinize gelin! Gayriahlâkî dizilerden, nâhoş yayınlardan, magazin beyinlilerden, günâh gazetelerinden, internetin câzibesinden, banka kredilerinden, ev-araba taksitlerinden, Hristiyan âdetlerinden, Yahudi kazıklarından, şarkı-türkü-eğlenceden ne zaman  istifa edeceksiniz de, sizden de istifade edilme imkânı teşekkül edecek?

Devamını oku...

TEŞEKKÜR EDİYORUM
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Salı, 14 Mart 2017 10:56

alt

Doğum günümü kutlayan ve iyi dileklerde bulunan tüm dost,akrabam ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Seviyorum sizi.

Üstteki resim, hayatımda sevdiğim ve benimsediğim nadir insanlardan biri olan Asiye kızımın özel bir çalışması. Şahsıma, doğum günüm namına yoğun dersleri arasında vakit ayırıp özenle hazırlamış. Bu güzel insana yürekten teşekkür ediyorum. Emeğine, göznuruna sağlıklar diliyorum. İyi ki hayat yolculuğumda karşıma çıkan güzelliklerden biri oldu. Onu kalpten seviyorum ve içtenlikle hayatı boyunca mutluluklar, başarılar temenni ediyorum. Dualarımla yanındayım can kız, gönlünden geçenlerin yaşamına yansımasını, tüm güzelliklerin çevrende toplanıp sağlıklı bir hayat sürmeni, senin için Mevla"mdan diliyorum. Selam ve sevgilerimle.

Resmin altına "ayferaytac.com" amblemini ben ilava ettim. Nedeni, bu güzel ve özel çalışmanın hem şahsıma, hem sayfama ait olduğunu belirrtmek içindir. Sayfamın takipçileri umarım alıntı yaparken kul hakkına riayet ederler ve emeğe saygı gösterirler. Teşekkürlerimle...

 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ