Cinsiyet Ayırımı Vardır Olmalıdır

Cinsiyet Ayırımı Vardır Olmalıdır
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 08 Mart 2019 10:14
Makale İçeriği
Cinsiyet Ayırımı Vardır Olmalıdır
Cinsiyet Ayırımı Vardır Olmalıdır
Tüm Sayfalar
 
KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ VESİLESİYLE
ÜLKEMİZDE CİNSİYET AYRIMCILIĞININ KALKMASINA DEĞİNDİM. 
TÜM KADINLARIMIZIN HER GÜNÜ KUTLU,  MUTLU OLSUN...
 
altAnlamadığım bir şey var, ülkemde hem toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi (TCEP) uygulamaya konuldu.Hem de 8 Mart 'KADINLAR GÜNÜ' kutlamaları yapılıyor. Bu işte kafa karıştıran bir terslik yok mu sizce? 
Bence şöyle yanlışlık var. İki ayrı cinsten birmiş gibi söz edilemez. Allah ayırmış yarattığını kadın erkek diye, yaratılan kul kalkmış yeni bir fitne sokmuş. "Cinsiyet ayırımı kalktı, iş insanı hitabı geldi." dedi. Başta bizi yönetenler olmak üzere çoğunlukta bunu benimsedi. 
Kafanıza göre yorumlarsanız bir konuyu haşa Yaradan'a muhalif olmuş olursunuz. Allah kullarına buyuruyor. "Her şeyden çift çift yarattık, inceden inceye düşünesiniz diye."Zâriyât Suresi. (49) Sizi sadece bir insan olarak yarattım demiyor Rabbim.
"Erkek veya kadın, inanmış olarak hayra ve barışa yönelik işler yapanlar cennete gireceklerdir. Ve zerre kadar zulme uğratılmayacaklardır."Nisa suresi. (124)
Kuran'ı Kerimi incelersek kadın ve erkeğin birbirlerinden farklı yaratıldığını ve farklı davranılması gerektiğini görürüz. Kadınların kıymetini Nisa suresinde ayrıntılı belirtmiş yüce Rabbimiz. "Mümin erkeklerle mümin kadınlar birbirlerinin dostlarıdır."Tevbe suresi. (71)
Bu sureden anladığımız, kadınla erkek birbirine iyi davranacaklar. Kimse kimseden kul olarak üstün değil, ama insan olarak kadın ve erkek diye iki cinse ayrılmıştır. Cinsiyetler yok sayılamazlar. Kadın olmasa erkek olmaz, erkek olmazsa kadın olmaz. Dünyaya gelme amacımız kadın erkek Allah'a kul olmamız. Birbirimizden üstünlüğümüz Allah'a layık yaşantı içinde bulunmamız...
Allah buyuruyor: "Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH her şeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdardır." EL-HUCURÂT Suresi(49)
Birileri gavurun aklıyla bir şeyler ortaya atıyor, 

altMüslüman bildiklerimizde doğruyu eğriyi araştırmadan her sunulanı kabulleniyor. Belki bazılarının işlerine öyle geliyor, lakin uyanık olmakta yarar var. Kul olarak aynıyız. Fakat insan olarak kadın, erkek birbirimizden ayrıyız. Rabbim böyle buyurmuş, kadına erkeğe analık babalık vasfı verilmiş. Nesillerin yetişmesinde iki ayrı cinsin çabası bir mi? Her iki cinste fiziksel olarak farklıdır. Erkeğin gücü kuvveti kadında yoktur. Kadının narinliği de erkekte bulunmaz. Kadına farklı erkeğe farklı davranılmalıdır. Ayırım kalkarsa aradan saygı, sevgi, nezaket gibi inceliklerde kalkar. Bugünden daha kötü olur her şey; ayrıntılarını irdelemiyorum. Derin düşünürsek, bu derdin dermanını doğru şekliyle buluruz. Bu proje yayılırsa ülkemizde aile kavramı kalmaz. Kapıtalizm çarkında çarpılırız kimse yardımcımız olmaz.
Elhamdülillah; bugün yeni proje sayesinde 100 aileyi daha bitirdik... 100 kadını daha iş hayatına katarak çocuklarını annelerinden ayırdık, ama kreşlere istihdam sağladık. Beyler akşam eve yorgun argın geldiklerinde, burnundan soluyan eşlerle karşılaşacaklar, arkasından boşanma davaları, ömür boyu nafakalar, çocukları mahrum etmeler falan filan... Avukatlara, vergi dairelerine, icra dairelerine, psikologlara inanılmaz fırsatlar yaratacığız... Hayata hareket getiriyoruz ama yine de yaranamıyoruz...
sözün özü: Ben 'Cinsiyet Eşitliği Projesi'ni kabullenmiyorum. Bu konudaki çalışmaları yanlış buluyorum. Kafamızı bu yanlışı sokmaya çalışanları Allah rızası için uyarıyorum, yanlıştan dönmeye davet ediyorum. Yanılgılarımızın ahiretimizi yakmaması duasıyla...
PEYGAMBERİM DEMİŞ:
 
HANIMLAR İLE ÂLÂKALI RASÜLÜMÜZ'ÜN (S.A.V.) MÜBAREK SÖZLERİ