Van'da Çığ Faciası

Van'da Çığ Faciası
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 05 Şubat 2020 18:30
VAN'DA KAR DEPREMİ OLMUŞ
altFELAKET ÜSTÜNE FELAKET YAŞANMIŞ.
VATANDAŞLARIN ÜZERİNE ADETA KAR DAĞI DEVRİLMİŞ...
HAKİKATEN ÇOK ÇETİN BİR COĞRAFYA, HER YERDE YIĞINLA KAR VAR...
ALLAH O BÖLGEDE YAŞAYANLARIN YARDIMCISI OLSUN...SEVGİLİ VAN , BAŞINIZ SAG OLSUN , YARALILARA ACIL SIFALAR DILIYORUM. 
"Çığ düşmesi neticesi, 38 vatandaşımız hayatını kaybetti."Sabahın erken saatlerinden beri bizim yörede de bir fırtına esiyor, dışarıdan bir uğultu duyuluyor, evimin camları zangırdıyor. Kar gelesi var ama bir türlü yağmıyor, ara sıra tipi savuruyor. 
Hava huzursuz, insanda pozitiflik bırakmıyor. Televizyon izlenmiyor, ekranda görüntü bir gidiyor, bir geliyor. Hayırdır inşallah bu kışta tipide dışarıda olanların Allah yardımcısı olsun, diye dualar ediyorum. Belimin rahatsızlığından dolayı evimde yatıyor olmama çok şükrediyorum.
Dünyada ve ülkemde olup bitenleri dizüstü bilgisayarımdan öğrenmeye çalışıyorum. Sanal ortamda abonesi olduğum gazeteden bir son dakika haberi gelmiş.
Van valisi, Van Bahçesaray'daki ikinci çığ faciasında 38 kişinin hayatını kaybettiğini, 53 kişinin ise yaralandığını bildirdi...
8 jandarma, 3 Korucu, 3 itfaiyeci, ve 24 sivil vatandaş yaşamını yitirdi."
Daha dün toprağa verdiğimiz İdlib şehitleri Mehmetçiklerimizin hüznü durulmadan, kar şehitleriyle yeni üzüntüler sardı tüm bedenimi. Bir anda kalbim üşüdü.Nutkum tutuldu. Duymak istediğim haber bu değildi. 
Ne diyeceğimi bilemedim. Acının tanımı yok. Yine yandı yürekler...
Acının adresi Van Bahçesaray olmuş bugün... Ölüm karlı bölgeyi mesken tutmuş... 
Karakışta ailelerinin yüreklerini yakan bu haber benim rahatsız bedenimi hepten yıkmıştı. Çığ altında daha nice canlar kalmıştı. Kurtarma ekipleri zor şartlarda özveriyle karla savaşa kalkışmıştı. Allah yardımcıları olsun...
Başımız sağolsun Türkiyem, Milletimiz hep varolsun. Beyaz ölüme karşı koyamayıp şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum...Mekanları cennet olsun.
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun... Tüm Musibetlerden Uzak Kalmamız Duasıyla... Ayfer AYTAÇ