Biz Artık Dost Olamayız

 

 
 
CUMA gününü bayramımız yapan RABBİMİZE hamd olsun,Selat selam Peygaber Efedimiz Hz MUHAMMED (sallalhu aleyhi vesellem) üzerine olsun.Rahman ve Rahîm olan ALLAH(celle celaluh)'ım! Duama Sen'in Nâm-ı Celîlini zikrederek başlıyorum. Mülk bütünüyle Sen'indir; bütün iyilik ve güzelliklerin, hayırların yegane kaynağı da Sen'sin! Gizlisiyle, aşikârıyla her iş neticede dönüp Sana gelir; her şeyin müntehasında yalnız Sen varsın. Onun için de evvel-âhir bütün hamd ü senâlar Sana'dır.Ey RABBİMİZ', bu Mübarek CUMA gecesinin ve gününün hürmetine bu duayı okuyanların geçmiş ve gelecek günahlarını affet, ölmüşlerinin varsa kabir azablarını kaldır, kabirlerini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle Maddi ve manevi hastalıklarından Şafi ismi şerifin yüzü suyu hürmetine şifa ver Sen merhamet edenlerin en merhamet edenisin (Amin)...
ALLAH'ım, kalplerimizi imân ve Kur'ân nuruyla nurlandır. ALLAH'ım, bizi Sana muhtaç olduğumuzun şuuruyla zenginleştir; Senden müstağnî durma fakirliğine düşürme. Kendi güç ve kuvvetimizden teberrî ediyor, Senin havl ve kuvvetine sığınıyoruz. Bizi Sana tevekkül edenlerden kıl. Bizi nefsimizin eline bırakma...AMİN...
Devamını oku...

Biz Artık Dost Olamayız
Volkan İLERİ tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 16 Temmuz 2012 10:54

altÇok eskiden köyün birin de bir yaşlı evliya ve fukara oğlu yaşarmış bu köyün hemen karşısın da da çok ama çok yüksek bir de dağ varmış ve bu dağın tam tepesin de için de bir yılan bulunan bir kuyu var imiş ne zaman bu yaşlı evliyanın başı derde girse bu yılanın yanına gider ve yılan da ona bir altın lira verirmiş gel zaman git zaman artık yaşlı adam oraya çıkamaz hale gelmiş ve bir gün oğlunu yanına çağırmış ve demiş ki bak oğlum o dağın tepesin de bir kuyu var oraya git kuyudan bir yılan çıkacak benim oğlum olduğunu söyle ve sana vereceği emaneti al ve bana getir demiş oğlu da tamam baba deyip koyulmuş yola kuyunun başına gelince yılan çıkmış.

Oğlan kimin oğlu olduğunu söyleyip anlatmış her şeyi...
yılan da kuyuya inmiş ve bir altın vererek bunu babana götür, demiş. Oğlan da için den söyle düşünmüş "eğer ben bu yılanı öldürürsem kuyudaki bütün altınları alır ve çok zengin olurum" demiş ve yerden aldığı bir taşı yılana fırlatmış taş yılanın kuyruğuna gelmiş ve can havliyle oğlanı ısırmış derken epey zaman sonra oğlan zehirlenerek ölmüş. Adam bir müddet sonra doğru yılanın yanına gitmiş her şeyden haberi olduğunu, oğlunun hırsa kapılmış olabileceğini söyleyerek yılandan anlayış beklemiş. "ısırmasaydın" falan demiş. Adam başlamış yılana içini dökmeye işte öyleydi böyleydi o cahildi falan filan demeye ve demiş ki gel tekrar eskisi gibi dost olalım.

Yılan şöyle cevap vermiş "Yooooookkkkkk olmazzzzzzzzz bende bu kuyruk acısı sende de bu evlat acısı varken biz artık dost olamayız."

 

 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ