Faziletsiz Fitneciler

Faziletsiz Fitneciler
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 26 Ekim 2012 19:54

alt

Ezansız günlerin acısını vatanından uzakta yaşayıp çan sesini duymak zorunda kalanlar bilir. Elhamdülillah çoğunluğu Müslüman bilinen cennet tasviri bir ülkede yaşıyoruz. Lakin etrafımız kan emici sivri sinekler dolu. Bataklıkta ki yaşam alanlarına ümmet-i Muhammed'i çekmeye çalışan, ömürleri kurtlanmış, beyinleri karmakarışık adam yahut kadın bilinen (insan diyemeyeceğim) bir kesim zavallı varlıklar (Maalesef onlarda bu ülkede yaşıyor. Hatta içlerinden bazıları Müslüman olarak biliniyor.) müslümanlığı tüketme uğruna başrollere soyunuyor. Dahası bu dünyada ün ve çok para kazanma uğruna ahiret hayatını satıyor. Farkında değil zavallım..!

Satılık kalemler... Bir gazeteden köşe kapan, bir ekrana reyting yapsın diye çağrılan, ağzı laf yapıyor sanılan herkes fitne üretir oldu.

Eli kalem tutup ağzı söz yapan ama dinini imanını bilmeyen nice yaratık giderek daha bir zıvanadan çıkar oldu. Neymiş? Kurban kesilmeseymiş. Ezan okunmasaymış. Hangi çağda yaşanıyormuş...

Bre aydın geçinen içi dışı karanlıklar! Bizler sizler hakkında: "Keşke doğmasalarmış!" diyormuyuz?

Her yıl Kurban Bayramı'nda bu münafıklar aynını yaparlar. Bataklıktan türeme sivrisinekler! Kesilen etlerin kokusuna mı geliyorlar nedir? Fakat bu yıl sivrisinekler bir hayli çoğaldılar; durmadan vızıldıyorlar yine... Havalarda soğudu ama, yumurtalarını bırakacakları yer bulamamış olmalılar. Isırmadık değer bırakmamaya çalışıyorlar.

Biz size karışıyormuyuz? Siz ister dinsiz, ister donsuz olun. Öncelikle birilerinin kullandığı "maşalar" olduklarınız alenen belli. Sizin muhtemeldir dininiz, imanınız paradır. Para imkanı için inançtan uzaklaşmış olabilirsiniz, sizin meselenizdir; ama sizler de bizim görüşümüzü değiştirmeye, dinimizi imanımızı bozmaya gayret etmeyiniz! Biiznillah asla, katiyyen başaramazsınız, zehirli vızıltınız duyulup geçer, tesir etmez! Şöyle deseniz, yazsanız"haklısınız" deyip sizden yana oluruz. "Kurbanlık hayvanların nakil işleminde ve kesim işlerinde yapılan yanlışlıklar affedilir gibi değil." Evet çoğu Müslüman bu konularda titizlik göstermiyor. Allah'ın yarattığı her canlıya saygı duyması gerektiği bilincinde olmadan davranıyor kurbanlık nimetlere... Lakin siz kalem ve kelam sahibi sanılan günümüz yiyicileri Allah'ın emrine ters icratlar yapmaktasınız...

Biz mü'minler sizler adına üzülmekteyiz... İsteriz ki henüz nefes alıyorken fitneden kurtulun, cehennemlik olmayın! "Devir değişti, kurban kesmeye ne gerek var? İnsanlara protein değil, eğitim lâzım" deme hakkını size kim veriyor? "Kurban kesmek yasaklansın. Cuma günleri sokaklarda namaz kılınmasına engel olunsun." veya "Sabah ezanı uyandırıp rahatsız ediyor, namaza kalkacak olanlar saatlerini kursunlar, ezan da artık okunmasın." gibisinden haddi tamamen aşan sözler ile yaşadığı memleketten ve geleneklerden bîhaber kaldıklarını gösterenlerin de zaten özgürlüklerden, faziletli olmaktan bahsetmeye hem hakları yoktur, hem de böylesine zevâtın sözleri ciddiye falan alınmaz, bilesiniz! Siz ancak sahibinizin sesi olarak kalırsınız. Bir gün o sahip yorulduğunuzu ve fitnede başarısız olduğunuzu anlarsa sesinizi kesiverir haberiniz olsun!