OSMANLI RUHU 714 YAŞINDA

Gerçek yakınlık, akrabalık bağıyla değil, sevgi bağıyla olur. / Hz. Ali /

Kan bağı falan hikâye. Beni Allah rızası için seven bir din kardeşimi, varlığı yokluğu belirsiz bin akrabaya değişmem!

YARAMA DERMAN OLMAYANLAR BARİ TUZ BASMASALAR.

Hayatta en büyük kazıkları kan bağı olan öz kardeşlerimden ve en yakın akrabalarımdan yemiş biri olarak böyle diyorum. Onlar kötülük yaparsa el ne yapmaz? Aynı anadan, babadan olmamıza rağmen kardeşlerim birbirleri arasında ayırımcılık yaparlar, kaş-göz işaretleri, burun kıvırmalarla havalarını atarlar. Birinin arkasından ötekiler bir olur, fitne aşı kavurur. Kardeşini ellere yerer, yalanları savurur. Yanlarında olanı överler, olmayana söverler. Menfaatleri düşünce arar, hatır sorarlar. Yalandan olduğu aşikâr yüze gülerler, arkadan küfre girerler. İyi gününüze sevinmez, zor gününüze üzülmezler.  Kendilerini ayrıcalıklı sanıp, ötekini küçümserler. Kendilerini çok biliyor sanıp, diğerini yoksanırlar. Kendileri âla yemek yapar, ötekinin yaptığına hor bakarlar. Allah’ın verdiği nimeti küçümserler, hakir gördüklerinde para varsa kaparlar, bunlar (haşa) adeta paraya taparlar. Sorsan din de en iyi idrak sahibi onlardır, lakin fitne fücurlukta dedi-kodu ilminde bilge yine onlardır. Kendileri küsmüşse çocuklarını da küstürür, konuşturmazlar. senelerce sürer kinleri, yolda görseler selam dâhi vermezler. Oysa kardeşlik, akrabalık, dostluk, yarenlik her şeyiyle huzur ve güzellik veren bir bağlılık olmalıdır. birliktelikle paylaşımlara, güzellikleri yaşamaya doyulur mu, buna hayran olmamak var mı? fakat ne çare iyilik yerine, kötülüğü, zoru seçer ollmuşuz, ne yazık insan öz kardeşine güvenemiyor bu zamanda! Başkasının samimiyetine, imanına nasıl güvenecek?

 

Devamını oku...

OSMANLI RUHU 714 YAŞINDA
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 27 Ocak 2013 10:33

 altOSMANLI

İMPARATORLUĞU

 

 

 

دَوْلَتِ عَلِيّهٔ عُثمَانِیّه

Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye 

 

 

 Bugün 27 Ocak 1299...


 

OSMANLI DEVLETİ'nin Kuruluşunun 714. senesi... 

 

Mübârek Olsun...

 

 

Bugün ne mübârek gün... Ne mübârek ay... alt

Ne mübârek sene... Ne mübârek gazâdır bu böyle..!

Yüce Rabbim, bu şân yüklü ecdâd ile şerefyâb olduğumuz mübâreklere rahmetler eyle...

 

7 Cihâna Hükmetmiş Osmanlı; nâmınla ebediyete kadar yaşa..!

 

 

CEDDİN DEDEN, NESLİN BABAN. HEP KAHRAMAN PEYGAMBER ÜMMETİ. (S.A.V) ORDULARI ALLAH YOLUNDA VERMİŞLER BİNLERCE CAN... SALMIŞLAR DÜNYAYA NÂM... BİNLER YAŞA OSMANLI MİLLETİ...

 

Geçmişini bilmeyenin gelecekten bir haberi olmaltazmış.

altDedemiz Osman Bey şeyhinin evine misafir olur, sohbetler edilir ve zaman gece olunca yatmaya gider. Kaldığı odada duvarda asılı olan Kuran'i Kerim'i görünce saygı ve edebinden tam 6 saat uyumaz, ayakta bekler sabah onu ayakta gören seyhi durumu anlar ve ona "Ey evlad ALLAH Celle Celaluhu sana bu edebinden dolayı 600 sene sürecek saltanat versin" der. Dedemiz Kur'an-ı Kerim'i Allah'ta onları yücelti. Rabbim ruhlarını şad etsin. Osmanlıyı idare eden ceddimizi ve tüm Müslümanları Peygamberimizin (S.A.V) şefatine mazhar eylesin.

 

 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ