Ey Rabbimiz...

Ey Rabbimiz...
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 31 Mart 2013 07:30

Dua ALLAH 'tan istemektir...

Dua...

Rabbimizin verdiklerine teşekkür etmektir...

alt
 
Kâinatın bütün zerrelerinin, hep birlikte ve tek başlarına, acz ve fakr lisanı ile mevcudiyetine ve birliğine şehadet ettikleri Sâni-i Hakîme hamd u senâ ve şükürler olsun. Kâinatın tılsımını açıp, âyâtını keşf ve beyan eden Rasûl-ü Ekrem’in, Peygamber hanesinin kutlu sakinlerinin ve ashab-ı kirâm efendilerimizin hazineleri sonsuz salât ü selâmlarla dolsun.
alt
Ey Rabbimiz! Enginlerden daha engin rahmetin, karşı konulmaz ve önünde durulmaz kudretin hakkı için, biz âciz kullarına, her türlü endişe, keder, bela, musibet ve zorluk karşısında çıkış yolları ve iç ferahlığı lutfet.. bizleri salih kullarının bulunduğu halkaya dahil eyle.. bütün insî ve cinnî şeytanlara, haddini aşan zalimlere, despotlara ve kalbi hasede kilitlenmişlere karşı şu acz u fakr içindeki kullarını koruyup kolla; bizi yakınlığına kabul buyur ve sıyanetinle taltif et. Bunları Senden dileniyoruz; çünkü, her şeyin perçemini tutan ve eşya üzerinde tasarruf hakkını kudret elinde bulunduran sadece Sensin.
Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!.. AMİN...

 

Bir vav çizer misin hocam
Ucu ruhuma dokunan,
Ve okunurken “aşk” diye okunan…
 
Bir vav çizer misin hocam,
Ruhumdaki düğümleri çözer misin,
Bir kuğuyla “aşk” denizinde yüzer misin.
 
Bir vav çizer misin hocam
Gözü dünyaya kapalı,
Vakur, derviş kafalı,
“aşk”ı anlatır yüreği yaralı…
 
Bir vav çizer misin hocam,
Ağ yare  harf gibi duran
Yare “aşk” diye okunan…