Şuursuzluğun Böylesi

BİZ "EZAN DİNMEZ, BAYRAK İNMEZ" DİYORUZ.

SONRA DÖNÜP DİZİLERE BAKIYORUZ.

BİZ DİZİ SEYREDERKEN, ONLAR İZİMİZİ SİLİYORLAR.

Oh ne güzel artık herkesin evinde lüks yaşam var. Sağolmasınlar banka kredileri ile gül gibi geçinip gidiyoruz. Allah'ın haram kıldığıyla (Haşa) umursamadan pek alâ yaşıyoruz. En fakirimizin bile evinde dev ekran, elinde en pahalı telefon. Koltuklarımıza kurulup, kanepelere dizilip dizi izliyoruz. Dizi saatlerimizde değmeyin keyfimize...

Ey Türkiye'm insanı! Farkında mısınız, dizilerdeki dramını izlediğiniz fakir ailelerin de elinde en pahalı telefon vardır; kızların üstü- başı hep bakımlıdır, tırnakları hep uzun ve cilalıdır. Dudakları boyalıdır. Ve bir yere giderlerken asla otobüs kullanmazlar, taksidir tercihleri... Güya yiyecek ekmekleri yoktur, bu sebeple dudaklarından ızdırap cümleleri, gözlerinden yaşlar akar; isyanlar şaha kalkar. Sonra bir rastlantıyla zengin oğlan fakir kızı kapar veya oğlan fakir, kız zenginin şımarığını oynar. Ve kıskanan çevre türlü entrika yapar. Pür dikkat izleriz, nasılını sormaz, bitmesin dileriz. Devamı için yarını ne çok gözleriz. Ömür yarına erer mi, hiç akla getirmeyiz. Ey güzel ülkemin, saf kalpli insanları uyanın, uyanalım  bu gafletten...

Biliyor musunuz? Amerika Irak'a sözde iyilik için girdiğinde Iraklıların çoğu evlerinde dizi izliyorlarmış. Kargaşalıktan sonra ülkemize sığınan mültecilerden Iraklı Münira ile röportaj yapmıştım, bizzat aynını söylemişti. "Banka kredileriyle zenginleştirdiğimiz, hiç bir şeyin eksik olmadığı evimizde televizyon karşısında dizi izliyorduk, ne olduğunu anlamadık."

Ve Yugoslavya parçalanırken de halk: “Biz evde dizi izliyorduk” demişti. 

Devamını oku...

Şuursuzluğun Böylesi
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 13 Nisan 2013 21:19

 

 
 
DEĞERLİ BESTEKÂR SADETTİN KAYNAĞIN HZ.PEYGAMBER (SAV) İÇİN YAZDIĞI ŞARKI,
RAKI REKLAMINDA....
 
alt
 
Akşamcıların gözdesi, kuruluş yaşı yaşlanmış olmasına rağmen hala yeni yapılmış gibi bir isimle namlanmış rakı, TV'de yasak olmasına rağmen, video paylaşım siteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanması için çektiği uzun metrajlı reklam filminde Hazreti Peygambere ithaf edilen şarkıyı kullandı. 
 
Tük Sanat Müziği'nin ünlü bestelerinden Sadettin Kaynak'ın Hazreti Peygamber için yazıp güftelediği "Muhabbet bağına girdim bu gece" adlı şarkı malum rakı'nın Türk insanını alkolle buluşturmak için çektiği reklam filmin öznesi oldu.
 
İlk olarak bir internet sitesinin gündeme getirdiği reklam filmi iki farklı versiyonda çekildi. "Yeni Rakı İle Bi Büyük Şarkı" adlı klip, "Muhabbet bağına girdim bu gece" şarkısının eşliğinde Türkiye'nin farklı illerindeki rakı sofralarını yansıtıyor. Firma ayrıca, vatandaşların da şarkı eşliğinde rakı içerken çektikleri görüntülerden olulan klipler de hazırladı. 
 
PEYGAMBERİ RÜYASINDA GÖRÜP YAZDI
 
Sadettin Kaynak'ın Hazreti Peygamber için yazdığı şarkının hikayesi ise şöyle:
 
Sadettin Kaynak, bir gün sabah namazından sonra yatar, rüyasında Hz. Peygamber'i görür ve uyanır uyanmaz duygu seliyle güfteyi yazar. 'Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece' adlı, merhum Sadettin Kaynak'ın eseri Peygamber Efendimiz'e (sav) ithaf olunan bir şarkıdır:
 
Şarkının sözleri ise şöyle:

alt


 
'Muhabbet bağına girdim bu gece,
Açılmış gülleri derdim bu gece,
Vuslatın çağına erdim bu gece,
Muhabbet doyulmaz bir pınarmış.
Ararım, ararım, ararım seni her yerde,
Sorarım ıssız gecelerde, sevgilim nerde?
Açıldı bahtımın gonca gülleri,
Gönül bağında öter bülbülleri,
Aşkıma sarayım hep gönülleri,
Muhabbet doyulmaz bir pınarmış.
Ararım, ararım, ararım seni her yerde,
Sorarım ıssız gecelerde, sevgilim nerde?'
 
 
 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ