Cuma Bayramımız

Çocuk ruhu çok hassastır. Kavgalı evlerde büyüyeyen çocukların ruhu zedelidir, ilerde ne yapsa, yapılsa mutluluğa tam erişemez. Hep bir yanı ezik ve ruhu sevgiden eksiktir. İnsan sevildikçe mutluluktan yana zenginleşir. kavgalı evliliklerden uzak durulmalı, böyle bir ailede çocuklar barındırılmamalıdır...Çocuk ruhunu çelişkiler kadar alt üst eden hiçbir şey yoktur. Bir çocuk, uyumlu bir aile ortamında; annem söylüyorsa doğrudur, babam söylüyorsa doğrudur, diyebiliyorsa, maddi şartlar ne kadar olumsuz da olsa, o çocuk iyi yetişir. Önemli olan annenin ve babanın sözleriyle davranışları arasında çelişki olmamasıdır. Görüyoruz, şahit oluyoruz, okuyoruz. Nice fakir ailelerde tertemiz, pırıl pırıl, dünya güzeli çocuklar yetişiyor. Nice zengin, çok zengin ailelerden de fevkalâde kötü, rezil çocuklar ortaya çıkıyor. Önemli olan aile atmosferi içindeki mânevi hava. Eğer o havada sevgi varsa, saygı varsa, dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma varsa, o çocuk kuru ekmek de yese pırıl pırıl yetişir. Nitekim saray gibi evlerde yetişen nice çocuklar, bu mânevi güzellikleri bulamadıkları zaman, sevgiden, saygıdan, şefkâtten uzak yetiştirildikleri zaman, bazen vahşi bir canavardan daha tehlikeli oluyorlar. 

Devamını oku...

Cuma Bayramımız
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cuma, 24 Mayıs 2013 06:01

 

Cumanız Mübarek Olsun
 
alt
 
Cuma gününü bayramımız eyleyen Rabbimize hamdolsun.. Salat ve selam peygamberimiz, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa 'ya (sav) olsun... Mevla bu gün hürmetine bizleri affetsin, ahlakımızı Efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) ahlakına benzetsin, ihtiyaçlarımızı isteklerimizi hayırla lutfetsin.Amin!..Yarabbi! Padişah kapısına gelene ne getirdin demez, ne istiyorsun der. .
Bizde Sen'den Sen'in Af ve Mağfiretini istiyoruz.. N'olursun Allah'ım Sen tüm ümmeti Muhammed'i affeyle... Yar ve yardımcı ol daima bize. . (amin)
alt
 
 
 
Mübarek Cuma günü 

fazilet ve üstünlüğün ümmette ki kokusudur.

Müminlerin eza, hasret ve keder dolu cumalarında,
varlıkların özü, sevdaların en yücesi olan Sevgili Peygamberimiz Muhammed’imizi (s.a.v)
Maneviyatta cumalayanlardan olabilmemiz duasıyla. 
Hayırlı Cumalar. Cumamız mübarek olsun, din kardeşlerim...
EY MÜMİN CUMANIN CEMAATİ OLMAYI UNUTMA... MARGARİN DENİLİNCE AKLA SANA GELDİĞİ GİBİ, MÜSLÜMAN DENİLİNCE DE AKLA SEN GELMESİN....

 

alt
Rabbimiz! Senden, bize masivadan arınmış dupduru bir kalb, sürekli Senin yâdınla meşgul bir dil, iman esaslarını aksine ihtimal vermeyecek şekilde bilip kabullenebileceğimiz, duyup hissedebileceğimiz ve onu kendi özümüzle bütünleştirip irfan ufkuna ulaşabileceğimiz kıvamda bir yakîn-i tamm, yaratıldıkları gayeler karşısında boyun büküp her zaman kemerbeste-i ubudiyet içerisinde emre âmâde duran hisler ve bizi asla terketmeyecek bir afv ü âfiyet istiyoruz. Rabbimiz! Günahlarla âlûde bir hâlimiz var; bizi fevtettiğimiz şeyleri telafi edip yeniden toparlanabileceğimiz kâmil bir tevbeye muvaffak kıl ve bütün günahlarımızı eritecek mağfiret havuzlarına al. Gırtlaklarımıza kadar kabahatlerle kirlenmiş olsak da Sen seyyiatımızı, meâsî ve mesâvîmizi affet.. sevmediğin ve hoşnut olmadığın şeylerin muhabbet ve meyillerini kalblerimizden söküp at.. bizi kendi nezdindeki hazinelerinle te’yid buyur, kendi kuvvetinle destekle, destekle ki şu geçici dünyadan ancak Senin yardımınla emniyet ve selamet içinde çıkabiliriz...
 
 

Turkish Arabic English
Ayfer AYTAÇ
Ayfer AYTAÇ
Târık İLERİ
Târık İLERİ
Aytaç İLERİ
Aytaç İLERİ
Volkan İLERİ
Volkan İLERİ
Furkan İLERİ
Furkan İLERİ