Tevekkül ve Tefekkür

Tevekkül ve Tefekkür
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 09 Kasım 2013 02:02
Ey ben; sen muhtaçsın, acizsin. Hiçbir şeye ihtiyacı olmayan sonsuz güç sahibi RABBİNE çağrıda bulun, dua et.
Dua etmene izin vermişse, kabulünü de murad etmiştir. Sonucu beklerken sabrını...
Sonuca şahit olduğunda da şükrünü ilave et.
 
alt
Tevekkül ve Tefekkür; her ikisi de kalbini RABBİNE bağlar. Tevekkül ve Tefekkür ettikçe şükret ki; artsın. Dahasını iste; dua et ki, devamı gelsin.
 
Kapılar nasıl açılır?.. Halisane teslim olarak, Tevekkül ederek, sabrederek, ümitvar olarak, sığınıp dua ederek açılır. RABBİNLE kurduğun yakın bağlantı, karanlıklarda kalmaktan korur seni. O’ndan uzak olduğunda zayıf düşersin. Her karanlıkta, merhamet sahibi olan ve kullarına hayır yolları açan ALLAH’ın lütfuyla bir ışık görür, FETTAH sıfatının tecellisine şahit olur, aydınlığa kavuşursun.
 
“RABBİN seni terk etmedi ve darılmadı.” (Duha, 3) ayetinden öğüt al. Ya darılırsa?..
 
O’nu darıltmak, ALLAH’ın sana karşı olan sevgisini yitirdiğini bilmek çok büyük bir azaptır, acıdır. Bu, cehennem ateşinin vereceği azaptan daha şiddetlidir.
 
 Ey Dualara Cevap Veren ,ALLAHIM Bize Şah Damarımızdan Daha Yakın Olan , Bağışlayan , Lütfeden Allah'ım ! Bizi ; Rızanı Kazananlardan , Cemaline Kavuşanlardan Eyle.. Bizi ; Zikrinle Dolup Taşanlardan , Senin Yolunda Koşanlardan Eyle.. Bizi ; Şüheda Mertebesine Erenlerden , Cennetine Girenlerden Eyle.. Bizi ; Rahmetinden Mahrum Olmayandan , Cehenneminden Azâd Olanlardan Eyle.. ( Amin ).