Görüyoruz, Görmezden Geliyoruz

Görüyoruz, Görmezden Geliyoruz
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 19 Ocak 2014 07:37

“Onlar görmüyorlar mı ki, biz geceyi içinde rahat etsinler diye, gündüzü de (her şeyi) gösterici (aydınlık) olarak yarattık.

Şüphesiz bunda inanan bir toplum için elbette (Allah varlığını gösteren) deliller vardır.”

(Neml suresi 86.)

alt“Elif, Lâm, Râ.

Bu Kur'ân öyle büyük bir kitaptır ki, insanları Rablerinin izni ile karanlıklardan aydınlığa, her şeye galip ve hamde lâyık olan Allah'ın yoluna çıkarman için onu sana indirdik.” (İBRAHİM/1)

"Olur ki, bir şey hoşunuza gitmezken, sizin için o hayırlı olur ve bir şeyi de sevdiğiniz halde o, hakkınızda şer olur. Allah bilir, siz bilemezsiniz."

 | Kur'ân-ı Kerîm, Bakara Suresi 216.Ayeti

“Iyilik ve takva konusunda yardımlaşın, günah ve haddi aşmada yardımlaşmayın ve Allah`tan korkup sakının…” (Mâide, 5/2. )

“Zulüm yapanlara en ufak bir meyil göstermeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah`tan başka velileriniz de yoktur, sonra yardım da göremezsiniz.” (Hûd, 11/113.)

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdu: “Muhammed’in nefsi elinde olan Allah’a yemin ederim ki, bu ümmetten Yahudi, Hristiyan veya herhangi bir kimse beni işitir de sonra benimle gönderilen şeye iman etmediği halde ölürse muhakkak o, ateş ehlinden olur!” Müslim 153/240

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Hayâ ise girdiği şeyi güzelleştirir." Hadis-i Şerif, Tirmizi,

“Bir anlık iyi düşünce, bir gece sabaha kadar yapılan ibadetten hayırlıdır. “ Hz. Muhammed (s.a.v.)

"Şu ümmet için en çok korktuğum şey, dili ve sözleri ile âlim; kalbi ile cahil olan kimselerdir. Hz. Ömer