Görüyoruz, Görmezden Geliyoruz

"BÜYÜK BAŞLAR MENFAATLERİ İCABI, MASA BAŞINDA İNSAN HAKLARI GÜNÜ İCAT ETMİŞLER, UYDURUKTAN TAYYARE,. DÜNYA DA İNSAN HAKLARI YOKTUR, PARA ve PAYE HAKLARI VARDIR..." (Ayfer AYTAÇ) 

(Lafa gelince Hz. Ömer icraata gelince Turist Ömer olmamak lazım…"Doğruyu savunanlar ölür, ama doğrular asla ölmez! Bu yüzden gücün değil, Hakkın yanında olun... " Yalana, Yanlışa Muhalif Biri Olarak Yalnızca HAKK'a Dayanır. Hakikati Yazarım.) "SU YOLUNU, HAKİKAT YÖNÜNÜ ŞAŞIRMAZ. BUNU BİLEN OLARAK; ALDATAN OLMAKTANSA, ALDANAN OLMAYI TERCİH EDERİM." Ayfer AYTAÇ

BAŞKALARI DESELER DE İNANMAZDIM, "VİCDANLAR KOR OLMADIKÇA, ADALET KÖR OLMAZ. MERHAMET BİTMEDİKÇE, ADALET YİTMEZ" DERDİM. HAKSIZLIKLARA UĞRADIKÇA VE KOŞTURMACA HER MEVKİDE HAK ARADIKÇA VE BİR TÜRLÜ HİÇ BİR YERDE BULAMADIKÇA; ÜLKEMİZDE ADALETİN YOKLUĞUNU,  CÜZDANA VE MAKAMA GÖRE ADALETÇİ GEÇİNENLERİ BİZZAT GÖRDÜM... ADALET, DİKENE SU VERMEMEKTİR, GÜLÜ ÇOĞALTMAKTIR. DİKENİ BÜYÜTMEMEKTİR.. LAFA GELİNCE HZ. ÖMER, İCRAATA GELİNCE TURİST ÖMER OLMAMAK LAZIMDIR…

On yıl evveli kendime ait yerel, ama genele etkin bir gazetem vardı. Adalet ve Kalkınma Partisi diye hayatımıza giren, sonrasın da Ak Parti diye belleklere kazınan kuruluşun şehrime yönlendirdiği kara fikirli belediye başkan adayını beğenmemiştim. Zira adamın geçmişini biliyordum, ilimin iliğini kemiğini sömüreceğini daha seçilmez öncesinden yazıp, "Balaman'ın koyunu sonra çıkacak oyunu" diyerek hakikati savunuyordum.

Çoğunluğun öttürdüğü borazan mı etkilidir, yoksa sizin tek başınıza çaldığınız ıslık mı? 

Devamını oku...

Görüyoruz, Görmezden Geliyoruz
Ayfer AYTAÇ tarafından yazıldı.   
Pazar, 19 Ocak 2014 07:37

“Onlar görmüyorlar mı ki, biz geceyi içinde rahat etsinler diye, gündüzü de (her şeyi) gösterici (aydınlık) olarak yarattık.

Şüphesiz bunda inanan bir toplum için elbette (Allah varlığını gösteren) deliller vardır.”

(Neml suresi 86.)

alt“Elif, Lâm, Râ.

Bu Kur'ân öyle büyük bir kitaptır ki, insanları Rablerinin izni ile karanlıklardan aydınlığa, her şeye galip ve hamde lâyık olan Allah'ın yoluna çıkarman için onu sana indirdik.” (İBRAHİM/1)

"Olur ki, bir şey hoşunuza gitmezken, sizin için o hayırlı olur ve bir şeyi de sevdiğiniz halde o, hakkınızda şer olur. Allah bilir, siz bilemezsiniz."

 | Kur'ân-ı Kerîm, Bakara Suresi 216.Ayeti

“Iyilik ve takva konusunda yardımlaşın, günah ve haddi aşmada yardımlaşmayın ve Allah`tan korkup sakının…” (Mâide, 5/2. )

“Zulüm yapanlara en ufak bir meyil göstermeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah`tan başka velileriniz de yoktur, sonra yardım da göremezsiniz.” (Hûd, 11/113.)

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdu: “Muhammed’in nefsi elinde olan Allah’a yemin ederim ki, bu ümmetten Yahudi, Hristiyan veya herhangi bir kimse beni işitir de sonra benimle gönderilen şeye iman etmediği halde ölürse muhakkak o, ateş ehlinden olur!” Müslim 153/240

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Hayâ ise girdiği şeyi güzelleştirir." Hadis-i Şerif, Tirmizi,

“Bir anlık iyi düşünce, bir gece sabaha kadar yapılan ibadetten hayırlıdır. “ Hz. Muhammed (s.a.v.)

"Şu ümmet için en çok korktuğum şey, dili ve sözleri ile âlim; kalbi ile cahil olan kimselerdir. Hz. Ömer

 
 

Turkish Arabic English